Henna, príručka hennovania

Kompletný fotopostup hennovania nájdete na dlouhevlasy.cz.

Ktorá značka henny je najlepšia

Ja osobne mám skúsenosti s deviatimi značkami: francúzskou Henné Color, egyptskou Five Fives (resp. Lambda), nemeckou Sante, indickou Khadi, africkou Sheabutter Cottage BAQ hennou (kedysi ponúkal BIOnatural.sk), hennou z predajbylin.sk, americkou Light Mountain aj Rainbow Research, indickou hennou zo stránky hennanavlasy.sk aj českou Voono. A až na rozdielnu cenu a počet farebných odtieňov v nich nevidím prakticky žiaden rozdiel – že by jedna bola výrazne kvalitnejšia ako druhá, že by sa mi s niektorou lepšie pracovalo, že by dáka mala krajšiu či dlhotrvácnejšiu farbu. Svoju obľúbenú značku si asi každý nájde sám, mne je zatiaľ najsympatickejšia hádam Light Mountain (na krabičkách má zvieratká! 🙂 ) alebo indická henna z hennanavlasy.sk Ale hennu dostanete kúpiť aj bioobchodíkoch, obchodíkoch so zdravou výživou. Cenové relácie sa zväčša pohybujú okolo 4-10 € za balenie (100 g).

Henna, ako zarobiť hennovú pastu na vlasy

Pripravte si dáku misku, nasypte do nej hennu – ak máte krátke vlasy, postačí Vám polovica balenia (50 g), pre vlasy dlhé cca po plecia to bude okolo 80 g, na vlasy dlhé cca do polovice chrbta celé 100 g balenie. Vzhľadom na hustotu vlasov to môže byť aj menej alebo viac. K henne prisypte (resp. prilejte, pridajte…) vybrané prísady, vždy prilejte aspoň lyžicu rastlinného oleja (lebo henna môže vlasy trochu vysušovať, ja milujem napr. kokosový olej, no poslúži prakticky akýkoľvek, od olivového cez mandľový až po jojobový a všetky medzitým). Nakoniec zalejte „zálievkou“ a miešajte plastovou (nekovovou) lyžicou.

Picture from Flickr

RedHead

Typ „zálievky“

Hennu možno zalievať kadečím – obyčajnou vodou, čajom, kávou… Každá táto „zálievka“ má iné pH a tým pádom iný vplyv na farebnosť henny:

 • obyčajná voda: výsledná farba by mala byť prirodzene „hennová“ – hnedo-ryšavá;
 • čierny čaj: pre sýtejšiu, trochu tmavšiu farbu;
 • ibištekový, šípkový čaj alebo červené víno: na podporu červených tónov;
 • káva: pre tmavšiu červenú a prehĺbenie hnedých tónov (Pozor, káva vraj vysušuje pokožku hlavy, takže nezabudnite na olej!).

Viem, že podaktorí ľudia ako „zálievku“ používajú čisto citrónovú šťavu, aj keď citrón a spol. sú skôr katalyzátory (chémiu som nikdy nemala rada, tak šťavu z citrusových plodov nazvime podstatnou až nevyhnutnou prísadou henny – t.j. zalejete čajom alebo kávou a pridáte aj citrón, pretože práve kyslosť spúšťa uvoľňovanie farbiva z henny):

 • citrón: farba bude ryšavejšia
 • pomaranč alebo ocot (vínny, jablčný): farba bude červenšia.

Ja som si v poslednej dobe obľúbila ibištekový prášok – ktorý je podobne ako citrón kyslý a pomáha z henny hravo a rýchlo uvoľniť farbivo (pridávam citrón aj ibištek).

Teplota „zálievky“

Zalievať studenou či teplou vodou? Pri zaliatí studenou vodou (resp. ohriatou na izbovú teplotu) má henna vraj najlepšie regeneračné účinky, ale o to menej zafarbí (ale kvalitná henna vraj dobré farbí aj pri zaliatí studenou vodou). Vrelá až vriaca voda (80-100°C) zasa zabezpečí úžasnú farebnosť, no zníženú regeneračnú schopnosť. Teplá voda (40-60°C) je zlatou strednou cestou, aj zregeneruje, aj zafarbí. Ja čaj vždy nechám vychladnúť tak, aby sa už dal piť.

Henna a vhodné prísady do nej

Hennu môžete zaliať hocičím, môžete do nej primiešať kadečo – pri miešaní henny sa cítim ako taký malý alchymista! 🙂 Môžete si urobiť čaj z byliniek (ktorá je na čo dobrá Vám objasní nasledujúci zoznam) a zaliať ním hennu, môžete pridať korenie (viď „Vôňa henny“), oleje, ale aj dáky ten kondicionér či balzam na vlasy, ktorý kúpite v drogérii (aj keď ja vo svojom „recepte“ používam len to, čo ponúka kuchyňa).

Ja v poslednej dobe razím teóriu „menej je niekedy viac“ a do henny pridávam len lyžicu oleja, šťavu a kôru z jedného citróna, trochu ibištekového prášku, cibuľovú šťavu, 8 kvapiek tea tree oleja a 8 kvapiek éterického oleja, ktorý je práve doma poruke (zalievam silným čajom s medom).

 • Normálne vlasy: púpava, praslička roľná, rebríček
 • Suché a poškodené vlasy: koreňa kostihoja, kvet bazy čiernej, olivový olej, arganový olej, ricínový olej, žĺtok, bambucké maslo, zázvor, prášok shikakai
 • Jemné a riedke vlasy: prášok shikakai
 • Mastné vlasy: potočnica, žihľava, kostihoj, šalvia, tea tree olej, jojobový olej, prášok aritha
 • Na podporu lesku: citrón, žihľava, maliny, ocot (jablčný alebo vínny), vajíčko (pozor, vajíčko vraj môže znižovať farbiaci efekt!), čaj roiboos, prášok aritha
 • Na podporu rastu vlasov: ľubovník, žihľava, šalvia, bazalka, rozmarín, šťava z cibule, prášok amla
 • Na uľahčenie rozčesávania: čerešňová kôra, jogurt, pivo
 • Proti lupinám: brezová kôra, kostihoj, žihľava, mäta, ocot (jablčný alebo vínny), tea tree olej, prášok neem
 • Na upokojenie vlasovej pokožky: čaj rooibos
 • Vhodné pre získanie svetlejších odtieňov: harmanček, nechtík, kvet divozelu, citrónová kôra, med, zelený čaj
 • Vhodné pre získanie ryšavých tónov: kurkuma (ktorá originálne farbí na žlto, takže blondínkam a svetlovláskam by mohla vo vlasoch narobiť žltú neplechu, ale slečnám s tmavšími vlasmi vraj dokáže po pridaní do henny vyčariť pekné ryšavé tóny), rakytník (ktorý farbí vyslovene na oranžovo)
 • Na podporu červenej farby: pomarančová šťava, ocot (jablčný alebo vínny), šťava z červenej repy, červené víno, šťava z granátového jablka, čaj roiboos, ibištekový čaj, šípkový čaj, mletá paprika, tea tree olej
 • Vhodné pre hnedé vlasy: káva, šalvia, levanduľa, celá škorica, klinček, rozmarín
 • Na získanie tmavšej farby: káva, čierny čaj, slez, šalvia, levanduľa, žihľava, celá škorica, klinček, rozmarín, sušené orechové listy alebo šupy, prášok amla

Vôňa henny, čo s ňou?

Ak Vám henna príliš nevonia, skúste pridať zo 8-10 kvapiek tea tree oleja (prípadne levanduľového či rozmarínového esenciálneho oleja). Tea tree olej podporuje červené tóny a trochu tmavšiu farbu a pomáha z henny uvoľňovať farbu. Rozmarín prekrví vlasovú pokožku. A levanduľa predovšetkým krásne vonia. 🙂

Ak doma zásoby esenciálnych olejov nedržíte, skúste korenie – to doma určite nájdete. 🙂 Vhodná je napr. škorica, nové korenie, muškátový orech, perníkové korenie, klinčeky, sladká mletá paprika. Vždy som si myslela, že lyžička korenia bohvieako nedokáže ovplyvniť výslednú farbu henny, aj keď som počula, že škorica, klinčeky a paprika podporujú červenú. Potom som ale zistila, že niektoré slečny do henny nasypú celý sáčok mletej sladkej papriky a to by už mohlo ovplyvniť aj farbu…

Mne osobne henna nesmrdí, no priznávam, že nevonia práve najpôvabnejšie. Ja do nej vždy postrúhanú citrónovú kôru a pár kvapiek levanduľového oleja.

Doba odstátia hennovej pasty

V skratke platí: hnedú a najmä čiernu hennu nenechať odstáť (ak tieto odtiene obsahujú indigo, mohlo by sa časom znehodnotiť a henna by potom farbila väčšmi načerveno, než nahnedo či čierno); červenú a ryšavú kľudne nechať na pokoji celú noc (pri izbovej teplote prikrytú plastovým sáčikom) – aby sa z nej uvoľnila farba. Ak ju odstáť nenecháte, farba sa z nej začne uvoľňovať až keď ju máte na vlasoch a teoreticky by potom doba pôsobenia mala byť dlhšia.

Ako nanášať hennu na vlasy

Hennu na vlasy nanášajte po jednotlivých pramienkoch, začínajte od korienkov. Netreba vám na to štetec na farbenie vlasov, pokojne to zvládnete len rukami. Ale pozor, nezabudnite na jednorázové rukavice, inak by vám henna mohla zafarbiť pokožku – nie nadarmo sa henna používa aj na dočasné tetovania! (Pred hennovaním je dobré natrieť si čelo, uši a zátylok pri línii vlasov mastným krémom, predídete tak zafarbeniu pokožky. A ak sa oranžové fľaky predsa len pošťastia, skúste ich zmyť trochou oleja zmiešaného s citrónovou šťavou.)

Picture from Flickr

henna, mehendi

Doba pôsobenia henny na vlasoch

Vraj platí: čím dlhšie necháme hennu pôsobiť, tým intenzívnejšia bude výsledná farba. Na dosiahnutie veľmi tmavej alebo čiernej farby sa preto odporúča doba pôsobenia minimálne 6-7 hodín; pre získanie hlbokej červenej farby 4-5 hodín. Myslím, že by ste si hennu na hlave mali nechať aspoň jednu-dve (podľa iných zdrojov dve-tri) hodiny. (Niektorí s hennou dokonca spia – ako napr. ja 😀 – alebo ju nechávajú pôsobiť až 24 hodín!)

Keď má človek už hennu na vlasoch, je dobré mať vlasy v teple – uterák, ktorým si zabalíte vlasy, môžete predtým na chvíľu namočiť do horúcej vody, nahriať ho fénom alebo sa môžete vyhrievať na slniečku (predpokladám, že kadernícky sušič vlasov doma asi nemáte). Vďaka teplu bude farba intenzívnejšia a sýtejšia. Preto je aj dobré patlať si hennu na vlasy ešte teplú – čo môžete docieliť tak, že ju na cca 30 minút necháte zapiecť v trúbe (na 50-100°C), pri čom ju nezabudnite prikryť. (Ja si ohrievam skôr čaj, ktorým hennovú pastu tesne pred nanášaním ešte trochu doriedim alebo hennu zohrievam vo vodnom kúpeli.)

Umývanie vlasov po hennovaní

Pri vymývaní henny z vlasov si môžete dopomôcť kondicionérom, no rozhodne si ich neumývajte šampónom! Dokonca je fajn po čerstvom nahennovaní s umývaním vlasov šampónom počkať aspoň také dva dni, aby sa henna vo vlasoch stihla ustáliť (ale raz som to prehnala s olejom, takže som mala mastné vlasy a prosto som si ich musela hneď poriadne umyť a nemyslím si, že by to farbe zasa dáko extra ublížilo).

Potom sa o vlasy môžete starať ako inokedy, nemusíte ich umývať dákym špeciálnym šampónom (ale celkom by sa hodil šampón na farbené vlasy), netreba prírodnú kozmetiku, kľudne môžete používať aj stylingové prípravky ako obyčajne.

Picture from Flickr
deklaruje, že z henny je neporiadok!

Henna Hair

Ako často hennovať

Môj rozostup medzi jednotlivými hennovaniami je päť týždňov, najoptimálnejší rozostup by mal byť 4-5 týždňov – hennovať prosto stačí raz mesačne.

Henna sa postupne vymýva, na vlasoch vraj vydrží 3-6 mesiacov, pri čom sú hennové odrasty menej badateľné – henna sa vymýva postupne a takpovediac „doprirodzena“, do vašej prirodzenej farby vlasov. Ak hennu skúsite iba dva-trikrát a omrzí Vás,  po chvíli sa takmer úplne vymyje. Ak ale budete hennovať pravidelne, henny sa časom už vymývaním nezbavíte, takže sa z nej stane permanentná farba – ak by som sa aktuálne, po piatich rokoch hennovania, chcela vrátiť k pôvodnej farbe, hennu si budem musieť nechať jednoducho odrásť… Časom teda aj pri hennovaní nastáva problém s odrastmi – vďaka henne vlasy časom stmavnú a odrasty tak môžu byť zrazu oproti dĺžkam vlasov prisvetlé. Niektoré dievčatá časom preto hennujú iba odrasty, aby dĺžky vlasov ďalšími vrstvami henny zbytočne nestmavovali.

Ak hennovanie dopadne neželaným odtieňom, skúste vyskúšať jeden z receptov na odhennovanie na hennanavlasy.eu (stránku si zoskrolujte nižšie).

Ako prejsť z chemickej farby na hennu

Prejsť z chemickej farby na hennu môže byť problematické aj nemusí. Odporúča sa medzi chemickým farbením (resp. akoukoľvek chemickou úpravou vlasov, teda aj trvalou onduláciou) a hennovaním nechať odstup štyri týždne (až šesť týždňov) a najprv účinky henny vyskúšať na skúšobnom pramienku vlasov. A pre istotu hennu taktiež na prvé razy nechať na vlasoch pôsobiť kratšie. Ja si chemicky vlasy nefarbím už roky, takže s touto problematikou osobné skúsenosti nemám.

Čierna henna

Čierna henna (a aj väčšina hnedých odtieňov) obsahuje indigo, preto sa nezalieva horúcou vodou, preto používame zásadité prísady, nie kyslé (takže žiaden citrón, skôr sóda bikarbóna alebo soľ). Dosiahnuť čiernou hennou skutočne čierne vlasy je vraj pomerne ťažké, niekedy sa využíva tzv. dvojfázové farbenie. Čítala som o slečne, ktorá chcela čierno-čiernu, ktorú hennou prosto nedokázala dosiahnuť, tak farbila chemicky na čierno a potom regenerovala hennou na preskačku. S čiernou hennou ale osobné skúsenosti nemám, preto si, prosím, informácie radšej pohľadajte napr. na fóre dlouhevlasy.cz.

Henna a blond vlasy, henna a šediny

Žiaľ (pri šedinách skôr našťastie) nemám blonďavé ani sivé vlasy, preto si potrebné informácie opäť radšej vyhľadajte niekde inde.

*

Ďalšie informácie nájdete najmä na dlouhevlasy.czhennanavlasy.eu, odkiaľ som aj čerpala (plus zo svojich osobných skúseností). Bibliou hennovania je knižka Henna for Hair, „How-To“ Henna.

*

malý rojko a veľký bojko, bloger, wannabe spisovateľ, knihomoľ, psíčkar, ex-lolita, pseudo-otaku, geek vo výslužbe, no v poslednom čase predovšetkým mama

73 komentárov

 1. Polly
  5. februára 2013

  je toho tak vela okolo henny, az sa ju bojim vyskusat ;( ale tak teoreticky chcem tu hnedo-cervenu…cize to zalejem vodou a pridam vino?

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   5. februára 2013

   No, asi to znie trošku komplikovane až desivo… Preto je možno lepšie až tak sa v tom nešťúrať a prosto to vyskúšať! 😀 Ja keď som prvýkrát hennovala, mala som prečítaný iba jediný článok (a návod, čo bol pribalený k henne) a šla som prosto len podľa spomínaného fotopostupu a všetko prebiehalo i dopadlo skvele. 🙂

   Až tak sa toho zasa nemusíš báť, Polly! A aj keby sa to na prvýkrát nepodarilo úplne že presne podľa tvojich predstáv, podľa mňa nenastane ani žiadna desivá katastrofa – vlasy ti isto nezozelenajú ani nevypadajú! 😛

  2. Polly
   5. februára 2013

   dobre, pokusim sa prekonat svoju henno-fobiu xD …zalejem to vodou, premiesam s vinom… doladim olejom a ide sa na vec! XD

  3. Dada Baroková
   5. februára 2013

   A možno by si mohla ešte doriešiť niečo na tú vôňu – henna fakt bohvieako pekne nevonia… Aj keď keď tam budeš mať víno, tak to asi prebije akýkoľvek éterický olejček… 😆

   Držím palce, potom sa pochváľ! 🙂

 2. Beatrix
  5. februára 2013

  Jééj, ďakujem pekne za ďalší pre mňa užitočný článok. Máš s tým teda bohaté skúsenosti, ktoré si nám pekne napísala. A keď hennuješ každý mesiac, tak to ide dosť do peňazí, čo? 🙁

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   5. februára 2013

   No, za bohvieakého odborníka sa zasa nepovažujem, ale ten cca rok už hennujem, čo-to som si prečítala hore-dole po internete, takže niečo viem 😛

   A o tom, ako to lezie do peňazí, som ani veľmi nepremýšľala zatiaľ… A asi ani nebudem, nech nezistím niečo hroznééé 😆

 3. Lienka
  6. februára 2013

  A jedno balenie obsahuje len tých 100 g alebo je v tom viacej sáčkov?

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   6. februára 2013

   Zatiaľ som vždy kupovala len také balenia, čo obsahujú jeden sáčok henny o hmotnosti 100 g, to je asi najbežnejšie. Ale netvrdím, že nemôžeš naraziť aj na dáke výhodné dvojbalenie alebo balenie o vyššej / nižšej hmotnosti (napr. dm-ková henna sa vraj predáva v baleniach po 30 g) 🙂

 4. StandyB
  7. februára 2013

  mondieeeee normal si ma navnadila…:D aj ked ja neviem s tou mojou farbou co mam na svojej hlave – mochachino co vlastne nie je farba ale sampon som spokojna…ale laka ma nieco vlastne si namiesat ale zaroven sa bojim ci sa nieco nepodari a potom budem mat oranžové vlasy 😀

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   7. februára 2013

   Ohoho, navnadila, som na seba pyšná 😀 A neboj, oranžová nebude, ak by si chcela dáku hnedú hennu, z toho nemá ako byť oranžová 😀 Len sa ti aj hnedá henna bude vymývať do medena – ale medená nie je oranžová 😆

 5. BB
  10. februára 2013

  Hmmm… ak mám prirodzene tmavé vlasy (tmavo hnedé) – dokáže mi ich hena zosvetliť (nemyslím na nejakú uplne svetlo hnedú abo tak…len či by chytili napr. červený nádych aj na tmavých vlasoch resp. či by neboli eeeešte tmavšie) ??? bo normal chemická farba – svetlá – mi samozrejme na vlasoch nechytí pokiaľ si ich nenechám najprv zosvetliť. a pochopila som správne teda, že hena má aj „regeneračné“ účinky ??? bo ja mám dosť zničené vlasy a vlastne ani preto si ich nefarbím…načo ich zbytočne zaťažovať (nehovoriac o tom, keď farba začne vyrastať =/)….a uuuplne posledná otázočka: ten posledný obrázok, kde si slečna vymýva henu z vlasov – nezasviní to vaňu ? bo máme bielu (asi ako väčšina ľudí) a mama by ma zabila XDDDDD Ďakujem za odpoveď =)

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   10. februára 2013

   Henna ti vlasy nezosvetlí nikdy, práveže čím častejšie budeš hennovať, tým bude výsledná farba tmavšia. Ale podľa mňa by ti dokázala urobiť červený nádych alebo aspoň dáke tie červené odlesky vo vlasoch… Len keby si hennovala pravidelne, nakoniec určite skončíš s tmavšími vlasmi, ako máš teraz…

   To je na henne najlepšie – jej regeneračné účinky! 🙂 Na zničené vlasy je ideálna, po henne sú vlasy krásne lesklé a pôsobia akosi… jemnejšie, hebkejšie (ale v tom pozitívnom slova zmysle, niežeby boli zasa príliš jemné alebo čo). A henna dokáže trochu zregenerovať i rozštiepené končeky. Nevravím zasa, že úplne, ale trošku prosto určite 🙂

   Ono keď si budeš hennu vymývať, skutočne to bude vyzerať ako na poslednej fotke – je veľmi autentická. Ale mne sa doteraz vždy podarilo vaňu umyť bez toho, aby zostala oranžová. 😀 Z henny je skutočne neporiadok, treba potom poriadne upratať! 😛

  2. BB
   11. februára 2013

   Ok, ďakujem za odpovede =)

  3. Dada Baroková
   11. februára 2013

   Niet zač 😉

 6. BlueDragon
  13. februára 2013

  Da sa pre zlepsenie cervenych odleskov pouzit aj stava z granatoveho jablka? Pocula som o nej ze celkovo dost veci vie ofarbit do cervena…

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   13. februára 2013

   Osobne so šťavou z granátového jablka a hennou skúsenosti teda nemám, ale skúsila som niečo pogúgliť 😀 a vyzerá to tak, že niektoré dievčatá do henny pridávajú aj šťavu z granátového jablka – a to práve na podporu červených tónov. Takže to overené síce nemám, ale malo by to fungovať! 🙂

 7. Buba
  14. februára 2013

  Chcem sa spytat, ze ked nemozem zohnat nikde ibistekovy caj pre podporu cervenych tonov a vino nerada pouzivam lebo ma z neho pali hlava…aky iny typ zalievky alebo iny caj mozem pouzit na zvyraznenie cervenej?

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   14. februára 2013

   Vážne je taký problém zohnať ibištekový čaj? Ja som ho nikdy aktívne nezháňala, len raz sme ho akosi mali doma, ale pravda, že sa v skrinke s čajmi už dlho neobjavil… 😀 A skúšala si aj obchodíky so sypanými čajmi (taký by mal byť aj lepší ako porciovaný či ako sa tomu povie)? Ibištekový čaj sa inak dá objednať aj cez internet, napr. tu:

   http://www.najlekaren.eu/na-prechladnutie/525-ibitek-ruovy-aj-30-g-.html

   alebo tu:

   http://www.tee.sk/tee/eshop/17-1-BYLINKOVE-CAJE/0/5/1921-BYLINNY-CAJ-Ibistek-sudansky-kvet-60g

   Červenú by mala podporovať i šťava z červenej repy alebo šťava z granátového jablka. Alebo ocot (jablčný, vínny) – slečny ho väčšinou nechajú ohriať v mikrovlnke a použijú ho miesto citróna ako katalyzátor alebo hennu zalejú len octom… (to by mi asi nevoňalo 😛 ). Ak chceš použiť čaj, vraj by na červenú mohol byť dobrý aj ten šípkový 🙂

 8. Gabuš
  2. marca 2013

  Dobrý deň, chcem sa spýtať ,či henna zafarbí viac ferebné vlasy na jeden odtieň. nechávam si odrasť zafarbené vlasy ktoré sú bordové, medzi nimi a mojimi prirodzenými mám ešte svetko hnedú, vypadá to docela komicky, no nechcem sa už chemicky farbiť. a bojim sa, že ked dám hennu tak každá tá farba čo mám na hlave bude mať iný odtieň. ďakujem za odpoveď

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   2. marca 2013

   S týmto ja osobne skúsenosti nemám, ale viem, že niektoré slečny, čo predtým farbili chemicky, sa hennou snažili práve zjednotiť si farbu vlasov – aby prosto neboli tak viditeľné odrasty. A myslím, že sa to hennou dá docieliť, len to možno nebude hneď po prvom hennovaní ideálne, pravdepodobne na to bude treba viac hennovaní (závisí to od Vašich vlasov a možno aj od toho, ako kvalitnú hennu použijete) – podľa toho, aký veľký rozdiel medzi jednotlivými „farbami“ vo vlasoch máte aktuálne a akú farbu budete chcieť docieliť. No ja by som do toho prosto šla! 😉

   Ale ak Vám moja odpoveď nestačí, skúste sa spýtať na dlouhevlasy.cz na fóre (alebo v poradni), tam Vám určite poradia autenticky z vlastných skúseností. 🙂

  2. sulforon
   14. apríla 2013

   skus pouzit tento navod sice je to na zakritie sedin ale aj pri tvojich viacfarebnych vlasoch by to malo fungovat 🙂 http://www.hennalamda.cz/dvoufazove_barveni

 9. sulforon
  14. apríla 2013

  ja osobne si kupujem cistu henu zo stranky http://www.predajbylin.sk/ je omnoho lacnejsia ako ta v drogerkach len zasa sa oplati objednavat vecie mnostvo lebo maju nehorazne postovne -.-“ aj ked mam stredne tmave hnede vlasy obcas sa my podarilo vytvorit peknu farbu 🙂 prikladam par foto s mojich pokusov https://www.facebook.com/media/set/?set=a.182509618537950.38016.100003367398056&type=3

  este ma napadla dobra stranka pre ludi co sa radi hraju z hennou a vedia po anglicky na tejto stranke je fakt hafo navodov od ludi na dosiahnutie roznych odtienov henny 🙂 http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   14. apríla 2013

   Ďakujem za tipy aj za ukážku tvojich vlasov – vyzerajú fakt dobre a ešte aj kvalitne, tým myslím zdravo a prosto pekne! 🙂 Kedysi som uvažovala aj nad čistou hennou zo spomínanej stránky, tuším to opäť prehodnotím, či ju fakt neskúsim! 😛

  2. sulforon
   14. apríla 2013

   cista hena je dobra len je snou vecia piplacka ako s tou co mas v drogerke ale pre cloveka co ma malo penazi sa to oplati viac kedze ta v drogerke ma par gramov a stoji 4-7 eciek a tu mas 200 gramov za 5 eur tusim len zasa to postovne .. oplati sa ked sa zlozis z kamoskou a postovne platite spolu alebo ekd toho beries vela ze sa v tom to postovne strati 😛 lebo objednavat henu za 5 eur a ktomu doplacat este skoro rovnaku sumu za postovne je dost blbost 😀

  3. Dada Baroková
   14. apríla 2013

   Viem, že body art quality henna je najkvalitnejšia, najlepšia aj čo sa týka hennovania vlasov a toto je tuším práve ona, či? 🙂

   Inak som, žiaľ, zvyknutá „bojovať“ s nepríčetne vysokým poštovným, to by sa už dáko zariadilo – buď väčšia objednávka alebo do toho ísť s kamoškou, ako si spomínal. 🙂

  4. sulforon
   14. apríla 2013

   jj je to body art quality henna ako pises teda aspon tka to uvadza predajca 😀 co sa tika hennoveho tetovania tak snou nejak extra pozotivne skusenosti nemam dosiahol som max tmavu oranzovu ktora my drzala asi tizden na ruke 😀 a na vysoke postovne som si uz zvikol aj ja bohuzial 😀

  5. Dada Baroková
   14. apríla 2013

   A to hennové tetovanie si si dával niekde urobiť u „profesionálov“ alebo si skúšal len tak sám, doma? 🙂

  6. sulforon
   14. apríla 2013

   len tak sam doma namiesal som hennu pridal som silnu kavu koly tmavsiemu efekto a naniesol sparatkom ci cim to uz neviem na ruku no silnejsi odtien ako pomarancovu som nedosiahol aj po niekolkonasobnom opakovani mozno som vybral iba zle miesto na tele na tom ako hena dopadne zalezi vela veci 😀

  7. Dada Baroková
   15. apríla 2013

   Možno na to tetovanie existuje dáky špeciálny grif. 😀 Nikdy som to neskúšala, ani ma to nenapadlo, ale možno raz tiež zaexperimentujem. 😆

   Výstižný záver: od veľa vecí závisí to, ako henna nakoniec dopadne, tak, tak 😀

  8. sulforon
   15. apríla 2013

   kamoska si uz neviem odkial zohnala hennovu fixku na taketo tetovania tusim ciernu pochybujem ze v tom bola cista hena ale vraj to dobre chytalo a dlho vydrzalo 😀

  9. Dada Baroková
   15. apríla 2013

   Hennová fixka, no teda! 😀

  10. sulforon
   15. apríla 2013

   asi tak 😀 😀

 10. Rudor
  28. júna 2013

  Tak to konečne urob a píš ako to dopadlo.

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   28. júna 2013

   Kto, čo, ja?! 😀 Akosi nechápem, o čom hovoríš (píšeš)… 😆

 11. satty
  20. februára 2014

  Veľmi pekný článok, dakujem 🙂

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   21. februára 2014

   A ja ďakujem za pochvalu. 🙂

 12. Sweeting
  13. marca 2014

  Asi to bude dooosť od veci. Ale chcem vedieť, lepšie povedané, ja MUSÍM vedieť, odkiaľ je ten obrázok na začiatku stránky (ten, cez kt. je napísané trojversie.sk). Už to googlim hodinu a neviem ho náájsť 🙁

  PS. Hennu som skúsila už dva-krát :). Vlasy som mala jemnučké ako bábätko, lesklé a držali svoj tvar. Som spokojná a určite v tom budem pokračovať ďalej :).

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   13. marca 2014

   Myslíš, odkiaľ je obrázok zo záhlavia blogu? To ani nevygúgliš, vyrobila som si ho. Za pomoci PNG stocku z deviantArtu… Niečo sa ti na ňom nezdá, či? 😀

   PS: Som rada, že sa ti hennovanie páči! 🙂

 13. Sweeting
  13. marca 2014

  presne ten, práve že sa mi na ňom zdá úplne všetko a je dokonalý! 🙂

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   13. marca 2014

   Ďakujem za pochvalu! 🙂 Linky na zdroje k dizajnu sú v pätičke stránky, ak si chceš namixovať dáky podobný pre svoj blog alebo inú potrebu. 😉

 14. Vanesa
  14. septembra 2014

  Ahojte potrebujem poradit. Kupila som si cistu prirodnu hennu, chcem ju na tetovanie. Uz som si aj zarobila ale farba bola tmavo zelena. Potrebovala by som ju v hnedej alebo ciernej farbe. Vedeli by ste mi poradit? Dakujem

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   14. septembra 2014

   Ahoj, Vanesa, že má hennová pasta zelenú farbu vôbec nevadí, i tak ti vlasy či kožu zafarbí na červeno-hnedo (Alebo myslíš, že skutočne farbila na zeleno? Lebo to je takpovediac nemožné, keďže henna je prosto a jednoducho červeno-hnedá. 😀 ). Ak ju necháš pár hodín odstáť, mala by sa vyslovene vyfarbiť – do červeno-hneda. O tetovaní hennou som inak nedávno písala článok.

 15. Vanesa
  14. septembra 2014

  Dakujem velmi pekne 😀 uz mam aj nejake tetovanie a mam to hnede…este raz dakujem 🙂

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   14. septembra 2014

   Teším sa s tebou! Tuším tiež to tetovanie hennou musím vyskúšať, ale asi až budúci rok pred letom. 🙂

 16. Vanesa
  15. septembra 2014

  Je to velmi dobre ked nechcete normalne tetovanie. Som spokojna 🙂

  Odpovedať
 17. Janka Bianka
  20. septembra 2014

  Skvelý návod, taký by som určite nenašla na žiadnom príbalovom letáku. Normálne mám strašnú chuť hennu vyskúšať, ale prv asi skúsim tú bezfarebnú. S hennou nemám zatiaľ skúsenosti, dávnejšie som hľadala v drogérii tú bezfarebnú, ale nenašla som, len nejaký vlasový zábal, ktorý bol ale pomerne drahý a keďže som si nebola istá, či je to ono tak som to proste nechala tak.

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   24. septembra 2014

   Ono bezfarebnú hennu bežne v drogérií nedostať. Henna sa lepšie kupuje v bioobchodoch, keď tak, ale ani tam tú bezfarebnú veľmi nedržia…

   Som rada, že sa ti môj článok páči. 🙂

 18. Žabchoque
  20. októbra 2014

  Tak som si aj ja povedala, že to skúsim a… je to cool! 🙂 Odrasty som síce nezvládla – a bojím sa, že na moju vlastnú farbu to bude chytať ťažko, ale inak mám perfektné vlasy… a dnes som si ich po hennovaní prvý krát umyla: tá vôňa (varené víno :-D) nemá chybu, ňuchám k nim už asi hodinu.

  Btw. Od chemického farbenia u mňa prešlo šesť týždňov a žiadna galiba sa nekonala. Anna zo Zeleného domu sa každopádne môže schovať 🙂

  Chválim za blog, našla som všetko čo som potrebovala vedieť!

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   26. októbra 2014

   Ďakujem za pochvalu a originálny komentár – poznámke o Anne zo Zeleného domu nemala chybu! :grinnod:

 19. majahornikova
  5. decembra 2014

  super stranka, hennovanie pre odvažnych, pretože je s tym praca, ale po prečítaní takých dobrých rád, baby poďme do toho. Len som zvedavá, ako mi chytia farbu odrastajuce šediny dam vedieť

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   3. augusta 2015

   Ahoj, Maja a ďakujem za pochvalu, kľudne sa pochváľ, ako tvoje hennovanie dopadlo. 🙂

 20. Eva
  29. júla 2015

  Ahoj, chcem sa spytat, ci si mozem odlozit zarobenu henu? Zarobila som si 100g podla navodu, avsak mi vystacilo pol pohara. Co s tym zvyskom? Mozem to nechat na policke alebo to mam dat do ladnicky? Henovat by som znova chcela tak o tyzden. Nezmeni to prilis farbu v tom pohari alebo sa to nepokazi? Je mi to luto vyhodit :/ dakujem za odpoved

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   3. augusta 2015

   Joj, Evy, teraz si už nepamätám, ako som to kde čítala, ale myslím, že v chladničke vydrží… Vždy je lepšie zarobiť si hennu čerstvú, no, ale ak ju skúsiš odložiť do chladničky, nič sa určite nestane – ak sa ti aj skazí, zarobená už je, s tým nič nenarobíš. 😀 Nabudúce budeš vedieť a zarob menej. 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť vyššie