Projekt 365: január

Poznáte tie „Projekty 365,“ kedy sa človek najčastejšie snaží každý boží deň odfotiť jednu fotku (dosť často fotku seba samého)? Ja som v poslednej dobe akosi zanevrela na svoj denník, preto ma napadlo, že by som sa mohla donútiť aspoň do takého denníkového Projektu 365 – o každom svojom dni napísať aspoň jednou-dvoma vetičkami. A keďže poctivé vedenie svojho denníkového Projektu 365 mám spomenuté aj vo svojom zozname 101 vecí za 1001 dní, budem svoje vetičky každomesačne zverejňovať aj na blogu (hoci o väčšine vecí už budete vedieť z týždenných radostí).

Svoj Projekt 365 budem obohacovať i o tzv. „9 likings of the month,“ obkukané od Zerudy. Pôjde o výber deviatich vecí, záležitostí, do ktorých som sa v tom ktorom mesiaci zamilovala (aj keď možno pôjde len o chvíľkové lásky, ja som tvor prelietavý). Poslovenčene túto minirubriku nazvem „9 zaľúbení mesiaca.“ 🙂

Január

1. Celý deň v pyžame, nútiac sa učiť marketing manažment, no študujúc históriu postáv v The Sims 3.

2. Znudená marketingom, potešená poslednou ( 🙁 ) výplatou.

3. Prechádzka so psom v daždi, rozmŕzanie pred The Sims 3 a blogovou knižnou hitparádou.

4. Ďalšie venčenie – za cenu desivo boľavého hrdla… A zbesilé nakupovanie na ebayi – treba si kúpiť povianočné darčeky za vianočné peniaze.

5. Chorá, bezvládna, ospalá, nechutná…

6. Mala som sa radšej učiť…

7. A vraj marketing bol nuda, synonymom nudy je organizačné správanie!

8. Chrípka a učenie, chrípka a učenie… Aspoň, že krásne sneží!

9. Musím byť veľmi chorá, keď mi chutí teplé mlieko s medom, maslom a cesnakom! Aneb skúšam babské recepty na chrípku, aby som zajtra dokázala aspoň rozprávať – na ústnej skúške by sa aj patrilo, nie?

10. A tak škaredo sa na mňa pozerala, až som sa bála, že trepem hlúposti – ale za A, vytiahla som si dobré otázky!

11. Choroba sa ma drží, takže opäť klasika – spánok, The Sims 3, anime…

12. Dopozerané Lovely Complex!

13. A aj dorama, jéééjo!

14. Ja tej Durarare!! nechápem, vzdávam to! Takže Vampire Hunter D: Bloodlust – trošku iný tvajlajt!

15. Dočítaný Magický Prazdroj – už druhá kniha po Železnom kráľovi, I’m on track (narážam na Reading Challenge 2013)!

16. Zápis známky z marketingu, takže konečne opäť medzi ľuďmi, normálne mi to chýbalo (kto by bol povedal, že mne niekedy budú chýbať ľudia…)! No nakazila som Tinušku, teraz kýcha krv! 🙁

17. Hennujem načerveno, mám prekrááásne vlasy!

18. The Sims 3 a písanie článkov o henne, no najmä: Tinuške už je lepšie, vďakabohu! 🙂

19. Možno by som mala chcieť Monsterku a nie BJD, vyšlo by ma to o dvesto eur lacnejšie!

20. Hm…

21. Mohla by som začať s Jillianiným 30 Day Shred a normálnym stravovaním (resp. aspoň dákym poriadnym stravovaním)…

22. Zisťujem, že nenávidím EA Games – tak Sims zvykne ľuďom už dva roky z času na čas lagovať, tvorcovia hry si to museli všimnúť a je to v pohode, len nám plaťte viac a viac za niečo, čo ani dobre nefunguje! Som hrdá na svoju cracknutú verziu hry!

23. A jeden bod z môjho zoznamu 101 vecí za 1001 dní bol splnený – jedla som makronky, tá malinová bola ale mňam! (Kým som ho nezmenila na ochutnať 25 príchutí makroniek…)

24. Zajtra asi ani nevstanem – druhý deň Jillianinho 30 Day Shred, včera si na mňa pri brušákoch sadal Ronnie (a v takom pokročilom leveli, aby som na bruchu dvíhala 15-kilového psa, teda rozhodne nie som!), dnes ma s bratom otravovali obaja!

25. V televízii dávajú Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní!

26. Ku koncu cvičenia stále zomieram (no už štýlovo cvičím s činkami a nie fľaškami vody), ale dnes mi to šlo o poznanie lepšejšie a aj tá šialená svalovica ustupuje.

27. Od včera večera nekúrime, po kórejsky sme „dé-dé-er-kovali“ u slečny Cecil a bola to teda zábavná makačka!

28. Vstala som do príjemnej sibírskej teploty 13°C (teda, u mňa sa nekúri ani keď kúrime, takže permanentne dokurujem elektrickým ohrievačom, preto som v izbe mala príjemných 21°C), tak som sa radšej odporučila na obed s Irenou.

29. Pre dážď so snehom len prechádzka so Psom, nie dlhý výlet – nechceme predsa opäť ochorieť.

30. Krásne prší – čas vhodný akurát na teplé kakao a dobrú knižku v posteli.

31. Na výlete so psom, boli sme až pri (rozmŕzajúcom) jazere, na ktorom sa Pes začal nadšene korčuľovať, nepoučený z toho, ako predtým spadol do potoka. A keď som na brehu začala panikáriť, aby sa okamžite vrátil, čo sa ešte len väčšmi začal predvádzať, lebo veď on chodí po vode a ja nie!

9 zaľúbení mesiaca

9 zaľúbení

 • Milujem toasty, v najbližšej dobe ich musím vyskúšať nasladko! V januári som sem-tam stíhala i raňajkovať (počas školského roku sa ráno ledva dokážem namaľovať, nieto ešte dopriať si poriadne raňajky) – a nepoznám lepšie raňajky ako poriadne toasty!
 • Akosi sa mi pomenili čajové preferencie – kedysi som pila iba zelené čaje, potom ma Myzarey-chan namotala na mätový, v poslednej dobe však nedám dopustiť na čierny čaj so sirupom – malinovým alebo višňovým!
 • Brat prepadol müsli tyčinkám, takže ho príkladne vyjedám. 😛

9 zaľúbení

 • V januári som prvýkrát ochutnala makrónky a teraz chcem viac! Chcem ochutnať všetky príchute, vrátane tých pravých francúzskych, ktoré si vychutnám priamo v Paríži pod Eifellovkou! A aj keď som úplne na mizine, v dohľadnej dobe si musím objednať makronky od Žirafy!
 • Január bol bohatý aj na nové rozkošné kabelky do zbierky, tú poslednú ste ešte nevideli a to ju mám hádam najradšej, lebo je najväčšia (a je to panda)!
 • Len jedno slovo: koráliky! Alebo dve: farebné koráliky! V ich bláznivom skupovaní ma stopol až nedostatok financií – kolekcia farbistých náramkov teda až nabudúce…

9 zaľúbení

 • Keďže som sa v januári pustila do opätovného čítania Harryho Pottera a Ohnivej čase, v zaľúbení mesiaca musím nostalgicky spomenúť aj Rowlingovej úžasný magický svet! Do Harryho Pottera a jeho jedinečného príbehu sa človek dokáže zamilovávať znova a znova!
 • Začiatkom mesiaca som našla zaľúbenie v anime Lovely Complex, ktoré bolo úžasne milé a vtipné – tiež chcem byť zamilovaná! Na začiatok by mi stačila i platonická láska!
 • Ale hviezdou mesiaca je Pes a vychádzky s ním, ktoré boli vždy veľká zábava!

*
*

Obrázky k 9 zaľúbeniam poskytla stránka weheartit, Psa odfotila bratova frajerka.

*

malý rojko a veľký bojko, bloger, wannabe spisovateľ, knihomoľ, psíčkar, ex-lolita, pseudo-otaku, geek vo výslužbe, no v poslednom čase predovšetkým mama

20 komentárov

 1. Sandy
  7. februára 2013

  Aj ja som rozmýšľala o takom nejakom fotografickom projekte, že každý deň (alebo týždeň) by som odfotila niečo, čo by mi ten konkrétny čas pripomínalo. Ale zatiaľ som to ešte nestihla zrealizovať (skôr je to ešte len v takej rozhodivacej fáze, či áno, či nie a či by som to skutočne aj robila :grinnod: ). Ale toto, čo si vymyslela ty, sa mi tiež páči, je to také nové. Ja mám tiež denník, ale nemôžem povedať, že by som tam každý deň písala, skôr len raz za čas, keď sa niečo udeje, alebo sa potrebujem nejakým spôsobom vyventilovať a na blog tie poniektoré veci tiež hádzať nechcem :grinnod: Ale takéto krátke zápisky sú fajn, som zvedavá na ďalšie! 🙂
  A inak, toto som sa už chcela dávnejšie opýtať, tvoj pes sa volá Pes? 😆

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   7. februára 2013

   Och, som poctená, že sa ti môj nápad celkom pozdáva 🙂

   Nie, Pes sa volá originálne Ronnie (aj keď podľa mňa je to originálne Ronald), ale čítala som takú knihu, kde sa pes hlavného hrdinu volal Pes, nuž sa to na mňa akosi nelepilo 😛

 2. Lištička
  8. februára 2013

  jé, aký súhrn! Ale toto by som nevedela robiť, jednak sa nedokážem jednej činnosti venovať pravidelne, aj si myslím, że niektoré dni je lepšie nezapisovať (buď sa nimi nechcem chváliť alebo sa aż hanbím, ako som podaktoré dni zabila). Deväť zaľúbení som si zaľúbila viac (hehe, zaľúbila do zaľúbenia). No pozerám, že som ešte prelietavejšia neż ty, ja by som to musela robit każdý týżdeň. 😀

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   8. februára 2013

   Niekedy sa rada hrám na exhibicionistu a píšem i to, čo nemusím 😀 Ale ono pointa tohto „projektu“ spočíva v tom, aby som sa donútila opäť sa príkladne venovať svojmu denníku (ani ja pravidelnosť bohvieako nemusím, rýchlo sa totiž mení na stereotyp a monotónnosť, ale denník – to je príjemná monotónnosť 😀 ) – a aj to celkom funguje, keďže si zväčša idem zapísať tú svoju jednu vetu a plynule sa potom začnem rozpisovať o všetko a o ničom (ale to už, samozrejme, nezverejňujem 😛 )

   Pri prvom spisovaní deviatich zaľúbení som si uvedomila, že deväť je pre mňa možno málo, keďže som fakt prelietavá (ale možno nie tak veľmi, ako ty, haha 😆 ) – ale aspoň je to výzva, spísať iba deväť zaľúbení mesiaca, do ktorých som sa zaľúbila naj naj najviac 😛

 3. Kirari
  8. februára 2013

  Ten pes nám ale vyrástol! Podarený! X3
  Aj mne sa toho veľa pomenilo, nie len chute. Zistila som, že barok, ktorý som mala rada mi teraz pripadá škaredo gýčový…a že mi zachutili jablká ktoré som viac ako nemusela???To čo je som mnou? :grinnod:

  Odpovedať
 4. Polly
  8. februára 2013

  9 likes pravidelne u Zerudy sledujem, je to naozaj nasledovania hodne…
  hm…ktovie, co sa dialo v den oznacenia HM? XD
  ano, denniky, mam ich more a dakedy som aj cele tyzdne nepisala, ale tento rok mam tiez strucny a dost mi to pomala. Buduca svokra mi dala krasny kalendar, taky v tvrdom obale s orientalnymi vzorcami, ci ako to mam nazvat :D, skratka vyzera luxusne a na kazdy den mam cca 6 riadkov. Hned to ide lespie:)

  Odpovedať
 5. Dada Baroková
  8. februára 2013

  Kirari:
  Ďakujemeee za pochvalu Psa, tamtá foto sa maximálne vydarený – taký potmehúdsky úsmev tam má 😛
  Tak človek sa mení… 😆

  Polly:
  A zvažovala som, či ten nápad slečne Zerude ukradnúť alebo nie a zvažovala… Až som sa do toho teda pustila i ja 😛
  V deň „HM“ sa práveže nič neudialo 😀 Bol taký obyčajný, že si na neho vlastne ani nepamätám 😛
  Joj, aj ja si odkladám staré denníky, minule som nimi listovala a bolo to vtipné 😆 Ja som sa v poslednej dobe akosi rozpísala – práve vďaka tomuto projektu, tá jedna veta ma väčšinou nakopne rozkecávať sa ďalej a ďalej 😀 Ale niekedy stačí aj výstižná veta, dve, pár riadkov – veď vieme, že ja mám tak trochu problém so stručnosťou 😛

  Odpovedať
 6. StandyB
  9. februára 2013

  Psik je nadherny 🙂 krasan foto…mala by som sa aj ja pustit do par projektov nech si zamestnam myslienky 🙂 a porozmyslam aj nad nejakou tou hrou ako Sims ale ja preferujem Sims2 😀 a co sa tyka pottera asi tiez ho zacnem na novo citat 🙂 chcem si spomenut na tie krasne casy s nim 🙂

  Odpovedať
 7. Beatrix
  9. februára 2013

  Nad tými 101 vecí som rozmýšľala aj ja, že si to zrobím. 🙂 Tousty som na sladko ešte nikdy nemala, ja nemám rada sladké, takže by mi asi ani tie makronky nechutili. 😀 A Pes sa pekne usmieva :D:D

  Odpovedať
 8. Dada Baroková
  9. februára 2013

  Tá fotka Psa sa dosť vydarila, týmto ďakujem bratovej frajerke za fotku 😀

  StandyB:
  Aj ja som bola za The Sims 2, brat mi The Sims 3 nanútil a veru som sa do neho rýchlo zamilovala, takže teraz The Sims 3 😛 A možno by som mala napísať o jednej ďalšej hre, tá by sa ti mohla páčiť 😉 Do Harryho Pottera choď, ja som bola štvorkou skutočne unesená – Harry Potter je jednoznačne jedna z tých sérii, ktoré sa dajú čítať stále dokola! 🙂

  Beatrix:
  Nerozmýšľaj, ale zrob! 😛 A ako to, že nemáš rada sladké? :wow: Ani čokoládu potom?!

  Odpovedať
 9. BB
  10. februára 2013

  Projekt 365 je naozaj skvelý náááápad! Denník si nepíšem od 5 – tej triedy na ZŠ kedy mi ho jedna nemenovaná osoba prečítala – niežeby tam také malé dievča písalo bohvieaké skvostné myšlienky (hlavne nie ja XDDD) – ale išlo o princíp – tie myšlienky na papiery mali byť len moje XDDDD…. v každom prípade v mojom živote sa toho i tak vela nedeje, takže tá jedna veta je uplne postačujúca XD ja si ale asi ku každému dňu prihodím aj nejakú fotku – nie seba (nooo možno pár krát, keď bude čo fotiť….) ale toho čo ma v ten den zaujalo……occhh fakt vynikajúci nápad, kt. nejde neokopírovať!

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   10. februára 2013

   Som rada, že som ťa takto inšpirovala! 🙂 A sfotiť každý deň aj dáku tú fotku (nie striktne seba, prosto toho, čo bude stáť za to odfotiť 🙂 ) je skvelý nápad! Len keby som so sebou poctivo nosila ten foťák… Lebo mobil so sebou zväčša mám, ale ten má foťák otrasný a keď vravím otrasný, to je ešte slabé slovo 😆

  2. BB
   11. februára 2013

   Áno áno – ja zasa moc ďakujem za inšpiráciu XD a Tiež, pokiaľ nemusím tak mobilom nefotím – teda aspoň nie tým svojim. XD našťastie oco prednedávnom kúpil taký malý šikovný foták – kabelková verzia ( o to som ho vyslovene žiadala bo pred tým sme mali dosť veľký a ťažký foťák) – takže teraz ho mám z 80 percent vždy pri sebe pripravená fotiť všetko a všetkých .

  3. Dada Baroková
   11. februára 2013

   Hahaha, ja väčšinu cudzích mobilov, žiaľbohu, neviem ovládať – prosto zvládam maximálne tak ten svoj 😀 Vivat tatinovi za dobrú kúpu 😛

 10. Eva
  7. marca 2013

  perfektný nápad s tými vetičkami, neviem, či to dokážem pre moju pravidelnosť-nepravidelnosť, ale toto tuším tiež skúsim, ak nevadí…a občas možno doplnené fotkami, uau.. :))
  😀 Sims 3 ja drtím teraz buď pred spaním,, alebo keď sa mám učiť, ale snažím sa veľmi striedmo, lebo ľahko týmto veciam prepadnem 😀

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   7. marca 2013

   Ja mám skôr také obdobia, kedy by som pomaly ani nič iné nemusela robiť, len hrať Sims 3 a bola by som spokojná! 🙂

   A kľudne sa projektíkom inšpiruj, budem len rada! 🙂 Ako som spomínala, ja som sa skôr chcela donútiť opäť si viesť denník, no keďže mám poctivé vedenie tohto „Projektu 365“ zapísané aj vo svojom zozname 101/1001 a pokrok v ňom by mal človek vykazovať na internete, nakoniec si vetičky zverejňujem aj na blogu… 🙂

 11. ANA
  23. júla 2013

  Projekt 365 znám, viděla jsem ho na několika blozích, dokonce poctivě dodržovaný (každý den jedna fotka a nějaké povídání k tomu).
  Tohle je trochu jinačí, tvůj způsob je také zajímavý – každý den něco napsat plus několik nejoblíbenějších fotek. Moc dobrý nápad!

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   23. júla 2013

   Tak ja som skôr pisálek ako fotograf, preto by to u mňa s fotkami až tak nevychádzalo, takže mi to takto denníkovo vyhovuje viac. 🙂 Fotky pridávam k týždenným radostiam.

   Inak ma tiež fascinuje, keď niekto poctivo dodržiava to každodenné fotenie – najmä ak sú tie fotky ešte pekné a vydarené! 😀

 12. Zuzka K
  21. septembra 2013

  toto je tiež skvelý nápad na článok. Nechám sa inšpirovať a skúsim to na vlastnom blogu 🙂

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   21. septembra 2013

   Budem len rada! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť vyššie