Aprílové trojbodkové radosti

Koniec marca a prvá polovica apríla boli lenivé – kopa lekárskych vyšetrení, preventívne prehliadky, návšteva lekára s matkou, stále aj každotýždenné návštevy veterinára s Molly… Do toho som bola vyše dva týždne aj nechutne chorá… Po preslužobkovanom a predovolenkovanom februári som sa tak prehupla do lenivého marco-apríla.

Marodíme v posteli s knihou a čajom

V apríly som teda fotila pezinské zakvitnuté čerešne po ceste k zubárovi na preventívnu prehliadku a rozplývala sa nad dobrou kávou i koláčmi u Mlsnej Emmy. Na prvý raz som mala mini Pavlovu tortičku, ktorá bola skvelá! V júny som potom k Mlsnej Emme zobrala aj matku, ktorá si na moje odporúčanie dala práve mini Pavlovku a tiež bola nadšená. Ja som pri druhej návšteve vyskúšala crème brûlée, ktoré bolo skvelé, len mi k nemu chýbalo nejaké to ovocie. Mlsnú Emmu rozhodne odporúčam, má jedinečnú atmosféru a to som Vám ešte nerozprávala o čokoláde – veď je to čokoládovňa!

Pezinské hradby s rozkvitnutou čerešňou
Pavlova mini tortička od Mlsnej Emmy

S maródom Molly sme zasa viackrát navštívili psiu kaviareň Mlskafé, kde je vždy brutálne milá obsluha, psíkom dajú kadečo ochutnať a samozrejme sme si pochutili aj my, či už na parádnej horúcej čokoláde alebo koláčiku, limonáde. A boli sme aj u Štefánika v Ivanke pri Dunaji!

Molly na káve

S Molly sme otvorili kúpaciu sezónu, aj keď má ako marod kľudový režim a až tak toho tento rok nenaplávala. Boli sme na veľmi peknom Rusoveckom jazere, kde je ale nuda pláž, takže tam už počas sezóny určite nezavítame, haha (naháči tam boli už v apríly, bol ich tam decentný počet a už to na mňa bolo dosť).  Boli sme aj na Železnej studničke, ale tu mám fotku len s kačiatkami. A do tretice ďalšia voda – jazero kdesi nad Limbachom, kde si Molly už nezaplávala, iba sa trendovo fotila na brehu.

Rusovecké jazero
Železná studnička alebo hľadaj kačiatka medzi vetvičkami
Modelka pri Limabšskom jazere

Jednu návštevu veterinára sme s Molly absolvovali vlakom a bola to zábava, šikovne sme to spolu zvládli. Molly je veľmi slušný pacient a aj veľmi slušný cestujúci!

Keď sme už pri cestovaní, áno, s chlapom sme cestovali do Brna na Avengers: Endgame. Áno, aj s Mjolnirom… Bol to fajnový film, páčilo sa mi. Videli sme ho potom aj na Slovensku v originálnom znení (nie v českom dabingu ako v Brne) a pôjdeme aj do tretice, lebo v kinách budú dávať aj predĺženú verziu…

Ja a Groot po ceste do Brna

S kolegyňou Hildou sme sa zasa vybrali na Svätojurské hody – ktoré sa kryli so SlavConom 2019, ale tento rok akosi nemám conovú náladu… AnimeSHOW som preležala doma chorá v posteli (Respektíve nad Spyrom Reignited Trilogy, ktorú inak veľmi odporúčam ako milú zábavku nielen pre deti a ľahkú platinum throphy na PS4 – viem, že som ho spomínala už v decembri, kedy som si ho našla pod stromčekom a tvárila som sa, aký je na detskú hru vlastne ťažký… Nuž asi chytáme grif, teda najmä môj brat. Čo hráme momentálne môžete sledovať na jeho YouTube alebo Instagrame a sem-tam aj na Twitchi.) a na SlavCon sa mi akosi nechcelo ísť samej… Dokonca som si nedávno vo všetkých online profiloch zmenila „lolitu“ na „ex-lolitu“ – lolita som ostatne nebola už vyše roka. Nejako sa na to už… necítim… Ale necítim sa ani to, aby som rozpredala svoj lolitovský šatník, haha, takže uvidíme…

Inak je zvláštne, ako sa človeku časom, vekom dokážu meniť záľuby… Koníčky, o ktorých ste si kedysi skalopevne hovorili, že toto ste Vy, Vaše pravé a nefalšované ja, a zrazu ich pokojne oželiete, čo by ste predtým považovali za nonsens! Zvláštne…

Hannibal Lecter vo vlaku

Bola som teda radšej na hodoch – každý rok sa kryjú so SlavConom, takže som na nich bola po skutočne dlhej dobe. Lokše boli oschnuté, bohvieako sme si teda nepochutili… Iné hodové delikatesy sme potom radšej ani neskúšali… Ľudí bolo veľa až mnoho, takže sme sa na chvíľu zastavili za bratrancom vo Vínnej uličke a nakoniec sme zakotvili v útulnom Čokokafé na chutných koláčoch. Čokokafé má tiež skvelú atmosféru, vlastne sa spolu s Mlsnou Emmou nachádza v top „vinárskych“ kaviarničkách (článok z bozinky.sk, ktorý už nie je). Navštívime všetky!

V Čokokafé
Crassula na každý pracovný stôl!

Tip na záver: na pracovný stôl som si zadovážila crassulu – je to totiž symbol bohatstva a prosperity, keďže jej rozkošné tučné lístky vraj feng šuej-istom pripomínajú peniažky. Tak nech sa mi dobre zarába! (Nechcem to zakríknuť, ale celkom to funguje, tiež vyskúšajte!)

malý rojko a veľký bojko, bloger, wannabe spisovateľ, knihomoľ, psíčkar, ex-lolita, pseudo-otaku, geek vo výslužbe, no v poslednom čase predovšetkým mama

4 komentáre

 1. Janka Bianka
  1. júla 2019

  Rusovské jazerá sú krásne a ja som tam na žiadnu nuda pláž nenatrafila. Boli sme tam dvakrát v jeseni a aj v lete a nič tak neviem možno som sa tej časti nejako nevedomky vyhla. A vôbec mi to nechýba. Na Avengers sme boli tiež, perfektný film.

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   6. júla 2019

   Aj som si to Rusovecké jazero a gúglila a v každom jeho popise sa spomínajú nudisti. 😀 To ste museli mať echt šťastie. 😀

 2. Carmen
  8. júla 2019

  Perfekcionista a detailista by mal vedieť napísať v apríli… ďalej som radšej nečítala.

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   13. júla 2019

   Tak to ďakujem za prečítanie nadpisu (?). 😀 Perfekcionista a detailista už musí pracovať, takže na blogovanie nie je tak veľa času ako kedysi. Pokojne čítaj niečo aktuálnejšie. 😉 (Skús menej hejtiť, možno budeš mať krajší deň. 🙂 )

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť vyššie