Radosti všedných dní #12

1. Mám ďalšie (druhé) áčko – dúfam, že nie posledné!

2. V pondelok som bola nakupovať vianočné darčeky, niečo som donakupovala ešte vo štvrtok, niečo som šila včera – prípravu vianočných darčekov si vždy celkom užívam, vymýšľanie vhodného giftu pre každého síce môže byť mierne stresujúce, ale aj tak veľmi rada dávam darčeky! 🙂

3. Podarilo sa mi zohnať si hennu značky Santé – nakoniec to vôbec nebolo ťažké, predávajú ju aj v dm-ke. 😛 Takže mám odskúšané už tri značky: Henné Color, Five Fives a Santé, ale na reálne súdy nad Santé sa podujmem asi až o mesiac, chcem ju vyskúšať aspoň dvakrát, nech sa mi lepšie hodnotí.

4. Prišla mi objednávka z ABCkníh.sk: otcovi som na Vianoce kúpila Dominika Dána, no radosť som urobila najmä sebe a to knižkami Brána do pekla od Connollyho (jeho Kniha stratených vecí ma úplne dostala, takže sa veľmi teším a mám prehnané očakávania) a Dobrá znamení od Pratchetta a Gaimana. Bude sa čítať pod vianočným stromčekom!

5. V stredu som bola so Sysou a Baškou na lolitovskej kávičke, keďže sme sa nemohli dostaviť na veľké stretko slovenskej loli komunity. Dala som babám darčeky a myslím, že sa im páčili – vždy mám veľkú radosť, keď sa niekto teší z mojich darčekov. 🙂 Bolo nám strašne fajn, takéto milé loli kávičky by som praktikovala aj častejšie!

6. A vo štvrtok som dostala svoj prvý vianočný darček aj ja! V práci sme si vymenili darčeky s Irenou, dostala som fascinujúce, trblietkavé náušničky a lak China Glaze v úžasnom fialovom holo odtieni No Plain Jane – musím si spraviť novú manikúru!

7. Vo štvrtok som tiež doručila našu prvú objednávku našej prvej zákazníčke, nakoľko si ako spôsob doručenia vybrala osobný odber. A som nesmierne rada, že to prebehlo absolútne bezproblémovo a zákazníčka vyzerala spokojná! (Okrem toho medzičasom na mesto padla úžasná, hustá, mystická hmla!)

8. V piatok sme so slečnami Kvetoslavou a Malvínou boli vo Viedni na vianočných trhoch (a stihla som im doručiť aj vianočné darčeky)! Bola nám síce zima, chvíľu sme síce boli stratené vo Viedni (byť stratený vo Viedni je náhodou super!), bolo to tam síce dooosť drahé, ale aj tak nám bolo super! So slečnou Malvínou sme si kúpili pizzový praclík (ktorý vôbec nechutil pizzovo) a parádne ovocie v čokoláde, slečna Kvetoslava mala mňam-mňam horúcu čokoládu a videli sme aj rakúske (?) lamy!

* My vo Viedni
Ešte raz my vo Viedni

9. Neskončil svet! Niežeby som čo i len na chvíľu verila v koniec sveta, ale na základe citátu z Pratchettovej Čaroprávnosti:

Občas to vypadalo, jako když Simon tvrdí, že neexistuje nic, pokud si lidé nemyslí, že to existuje, a že svět je tady jen proto, že si ho alespoň většina lidí neustále představuje.

by mohlo byť celkom problematické, keby príliš veľa ľudí uverilo, že svet skutočne skončí. Takže som rada, že v náš svet ešte stále verí dostatok ľudí. 😛

10. S mamou sme včera piekli! Milujem vianočné pečenie, vravela som to už? 🙂 Napiekli sme parížske rožky, ja som sa premiérovo podujala na vanilkové rožteky (ktoré síce nevyzerajú bohvieako reprezentatívne, ale chutia a to je hlavné!) a keďže medzičasom už skončila Penelope, o chvíľočku sa púšťam do makroniek a podaria sa mi!

11. Nasnežilo!

12. Zajtra sú Vianoce!*

malý rojko a veľký bojko, bloger, wannabe spisovateľ, knihomoľ, psíčkar, ex-lolita, pseudo-otaku, geek vo výslužbe, no v poslednom čase predovšetkým mama

5 komentárov

 1. StandyB
  23. decembra 2012

  foto 😛

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   23. decembra 2012

   A čoho presne fotky by si si želala? 😆 Obrazovú prílohu som, ako inak, nestihla, ponáhľala som sa ešte piecť a i tak nevydalo – tie makronky sú prosto neupečiteľné! 😀

 2. StandyB
  23. decembra 2012

  Makronky Bellin recept? 😀
  mno z Wien samozrejme…tam su trhy take nadherne 🙂

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   24. decembra 2012

   Bellin recept? Nepoznám, chcem! 😀 Aj keď po tom včerajšom fiasku nechcem makronky dosť dlhú dobu ani vidieť! 😆
   A samozrejme, pár fotiek mám a dodám, len fotila aj kamoška, takže si najprv musíme povymieňať fotky a tak 😀

 3. Polly
  26. decembra 2012

  aj mna celkom tesi, ze ten svet neskoncil…. konecne vianoce podla seba a nedozit sa ich!! tak to teda nie XD

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť vyššie