Letné trojbodkové radosti

Letné radosti 2018

Nakoľko som v poslednej dobe neskutočne ale neskutočne neporiadny bloger, spravíme si trojbodkovú trojbodku – tri letné mesiace v jednom! Leto bolo plné drobných radostí, krátkych, ale za to úžasných výletov a zážitkov.

Júnové trojbodkové radosti

Začiatkom júna sme s kolegyňou Hildou boli v Chorvátsku na krátkej dovolenke. V Chorvátsku som bola prvý raz a hoci sme si vybrali termín tesne pred začiatkom sezóny, kedy ešte nebolo sparné horúce leto, aspoň sme sa netlačili medzi turistami. Bronz sme aj tak trochu nachytali, aj sme sa v mori osviežili. Zbežne sme si pozreli aj centrum Rijeky a malé mestečko Opatija. Najväčší výlet sme však aj tam mali do Lidla, nakoľko sme neodhadli vzdialenosť. 😂 V Chorvátsku bolo krásne a určite sa tam ešte vrátim!

Chorvatsko 7 photo ch8_zpsi3vosexh.png * Bazén na pláži v Chorvátsku * Chorvátske zákutia

Prístav v Rijeke * Centrum Rijeky * Centrum Rijeky * Najlepšie tuniakové špagety!

Prístav v mestečku Opatija * Reštaurácia v mestečku Opatija (všímajte tie klietky!) * Chorvátske zákutia

So slečnou Irenou a jej Igorom sme si spravili piknik v čarokrásnom prostredí parku Jama. Ja som piekla red velvet cake, ktorý vôbec nebol red, ale za to celkom chutil. Irena zabezpečila sendviče a na programe bolo okrem kariet s nostalgickými Pokémonmi najmä kráčanie – aby sme zvládli globálnu výzvu v aplikácii Samsung Health. Tiež kráčate? 😃 Ak hej, dajte vedieť, môžeme sa priateľsky pretekať!

Crash Bash je najsuper multiplayer hra všetkých čias a milujem Igorove špagety carbonara – vyžadujem ich vždy, keď sa ku nim s Irenou náhodou nanominujem.

Ja a Irena na pikniku *  Red velvet cake * V parku JAMA

ČmeliačikZáhony , ktorými sa raz inšpirujem vo svojej vlastnej záhrade *Oldschool Crash DashDomáce špagety carbonara z 3 ingrediencií

Do práce som celé leto (a ešte stále!) chodila na bicykli a bolo to úplne super! (Takmer) každý pondelok po práci sa zvyknem so svojím chlapom alebo bratom alebo oboma stretnúť u Optimistu a pochutiť si na ich fenomenálnych pagáčoch, ktoré väčšinou bývajú úplne čerstvé, ešte teplé! Je to fajnová tradícia.

Molly - šofér * Svojka s Molly * Molly - spáč * Molly VS eskalátor * Občerstvenie u Optimistu

Júlové trojbodkové radosti

Júl sme odštartovali dvoma malými výletmi. Najprv bola Molly v Bratislave – pri tejto príležitosti sme zistili, že sa bojí eskalátorov. Nasledoval krátky výlet bez Molly na Mohylu Milana Rastislava Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Po ceste sme si užívali veselé slnečnicové polia a neskôr sme si užili aj samotnú mohylu.

Slnečnice cestou na Mohylu * Mohyla M. R. Štefánika * Mohyla M. R. Štefánika * Mohyla M. R. Štefánika

Generál Milan Rastislav Štefánik tragicky zahynul v máji 1919 neďaleko Ivanky pri Dunaji. O týždeň neskôr ho pochovali spolu s troma ďalšími talianskymi letcami, ktorí s ním zahynuli, nad jeho rodnými Košariskami na vrchu Bradlo. Nad ich spoločným hrobom bola navŕšená kamenná mohyla s krížom. So stavbou mohyly, ktorá na mieste stojí dnes, sa začalo v júli 1927, jej tvorcom je architekt Dušan Jurkovič. Mohyla je postavená z travertínových blokov, ktoré sa ťažili v lome na Slovensku; skladá sa z dvoch terás a štyroch obeliskov a viac si o nej môžete prečítať napríklad na stránkach Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika.

Malý výlet som absolvovala aj s kolegyňou Hildou – Hilda má nové auto, boli sme sa previesť do Piešťan, lebo tam vraj majú dobrú zmrzlinu. Cesta bola vďaka búrke trošku adrenalínová, ale nakoniec nám vyšla aj dúha. Do zmrzlinárne sme akosi netrafili – aspoň sa tam môžeme vrátiť opäť.

Na skok v Piešťanoch * Pekné piešťanské priečelie

Koncom mesiaca sme so slečnou Irenou absolvovali ďalší výlet k našim susedom – tento raz do českých Ledníc do ich čarokrásneho zámku, kde sme mohli aj fotiť! Prešli sme sa záhradami, nestihli sme sa dostať až k minaretu, boli sme v skleníku bez motýľov, kde som úspešne latinsky pomenovala tri štvrtiny rastlín, ha! Lednický zámok a priľahlé záhrady sú úplne krásne a vrelo ich odporúčam na výlete – pokojne aj celodenný, s prechádzkou k minaretu a piknikom na tráve. Dúfam, že sa tam čoskoro ešte vrátim! A boli sme aj vo výrobni čaju Sonnentor, kde bolo veľmi príjemne (hoci prehliadka skladov s čajom by mohla byť aj… záživnejšia) a odkiaľ mám super suveníry – kopu čajov a korenín.

Zámok Lednice * Fontána v lednickom parku * Jazero v lednickom parku * Akýsi domček v lednickom parku

Lednický zámok * Vstupné schodisko v Lednickom zámku * Krásny kazetový strop (a tá tyrkysová n stenách) *

Lednický skleník * V skleníku v Ledniciach * Pod listami * Pri pekných dverách

Skleník * Skleník* Cestou do čajovne Sonnentor * Sonnentor

Boli sme na svadbe! A bolo super! Mali tam čokoládovú fontánu! 😍

Môj chlap objavil v Petržalke krčmičku Piváčnička, kde robia delikátne domáce čipsy. Mňam! 😋

Svadbujeme! * Svadobná hostina * Ovocie v čokoláde (dobošku nemusím) * Čokoládová fontána * Krásny kostolík vo Svidníku, kde bol obrad

Bahenná Molly * Najlepšia trnavská cukráreň * Kostol v Trnave

Trošku ďalej je cukráreň s milou atmosférou Dream Cakes Caffe, teraz už Láskanka. Vlastne je až v Trnave, ale pokojne by som tam šla na výlet len kvôli nej! Ostatne Trnava nie je až tak ďaleko – tak akurát na príjemný výlet vlakom.

Augustové trojbodkové radosti

Našla som prekráááásne šperky GOOD AFTER NINE, ktoré sú však aj echtovne drahééé, pri čom ide vlastne len o pozlátenú bižutériu. Ale dizajnovú a veľmi nápaditú – či už ide o prstienok so zvieratkami alebo retiazku s kvetovaným príveskom! Bambi, líška, sovička, červené maky, ochidea…! 😍 Možno raz…!

https://twitter.com/Trojversie/status/1033720730989428738

Po šialene dlhej dobe som sa videla so svojimi dievčatami – so slečnami Kvetoslavou a Malvínou. Boli sme v Enjoy Coffee, ktoré veľmi ľúbim. 🍵 🍰 Je to tam útulné a biele, s lampami v tvare čajníkov!

V mojej obľúbenej kaviarni Enjoy coffee * Slnečnice od môjho chlapa * Sacherova kocka z Ankeru

Keď pôjdete do pekárne Anker, vrelo odporúčam pochutnať si na ich Sacherovej kocke. Je echt čokoládová 🍫 a taká chutná, mňam!

https://twitter.com/Trojversie/status/1035425006535286784

malý rojko a veľký bojko, bloger, wannabe spisovateľ, knihomoľ, psíčkar, ex-lolita, pseudo-otaku, geek vo výslužbe, no v poslednom čase predovšetkým mama

4 komentáre

 1. Standy
  29. októbra 2018

  Tešííím sa s tebou! To bolo ozaj leto plné zážitkov 🙂

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   5. januára 2019

   Až som to nestihla zapisovať pravidelne! 😀 Aj keď to bude skôr tou mojou všeobecnou blogovou lenivosťou v poslednom čase. 😀

 2. Polly
  29. októbra 2018

  Ja sa nedivím, že ti tie články tak trvajú, keď ich píšeš tak vyčerpávajúco… mám na mysli tú obdivuhodnú kopu informácií, ako napr. k Štefánikovej mohyle… radosť čítať.
  Dobre vidím v tom priehrští fotiek aj red velvet koláč? ešte stále ti tak chutí? 😀 … musím sa už hecnúť a skúsiť urobiť velvet bábovku, potom ťa na ňu môžem pozvať XD

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   5. januára 2019

   Práveže napísať to nie je až také vyčerpávajúce – to zaberie najmenej času. Veľa času zaberie formátovanie článku a ešte viac obrázky – prebehnúť ich photoshopom, nahrať na photobucket, strčiť do článku… Uff. 😀
   Áno, red velvet môžem, pozvať sa mile rada nechám! 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť vyššie