Májové trojbodkové radosti

Jeden zo súťažných aranžmánov na flóre 2018

Začiatkom mája súčasne prebiehali dve akcie – výstava kvetov flóra 2018 a SlavCon 2018. Nakoľko prebiehali súčasne, na flóru som si zo SlavConu iba odbehla. A mne sa páčilo! So slečnou Irenou sme si prezreli nápadité kytice a kvetinové aranžmány, urobili kopec fotiek, nakúpili bylinky (niektoré ešte žijú!)… 🌿 Pseudoklimatizácií a krájačov zeleniny by na flóre mohlo byť určite aj menej, sprievodný program sme moc neregistrovali, boli sme iba na skok. Ale ja sa vôbec nesťažujem! 🌸

 

Aranžmány na flóre 2018 * Biele ľalie z flóry 2018* Ja na flóre 2018
 

Na SlavCon sa ale trošku posťažujem, nakoľko mi prišiel programovo tak nejako slabší ako minulé ročníky – človek predtým bežne nevedel, kam skočiť skôr. A teraz prosto len nevedel, kam skočiť… Atmosféra bola ako vždy fajn, spoločnosť mi robila slečna Kvetoslava a v sobotu na chvíľu aj slečna Denisa (no strašne mi chýbala Standy! 😭). Zo Slavconu vypichujem nasledovné:

 • modrú dystopickú knižku Město, nedlouho poté, ktorú mi odporučila milá predavačka a ktorej bude patriť júnová knižná bodka.
 • prednášku od Milana „Jimiho“ Smolíka, ktorý sa snažil prepojiť superhrdinov Marvelu a DC s filozofiou popredných filozofov a bol pri tom veľmi vtipný!
 • prednášku od editora Erika Fazekaša s niektorými zákulisnými typmi z procesu vydávania kníh a veľmi dobrou náladou.
 • prednášku od kameňa k papieru od Jany „Leilorie“ Srnkovej o histórii papiera a iných materiálov, na ktoré sa písalo. Vedeli ste, že pergamen nie je vlastne papier? Že sa vyrába z kože zvierat?! 😱
 • prednášku od slečny Denisy o tom, čo všetko slečna kreatívne stvára. Viem, že ma prednáška celkom pozitívne nakopla – keď Vás niečo naozaj baví, treba sa v tom naďalej realizovať aj napriek pôvodnému neúspechu! (Na blog čoskoro pribudne poviedka! Síce staršia a stále nedopísaná – ale keď sa mi začnú míňať napísané časti, verím, že ma to nakopne k dopísaniu! 😁)
 • prednášku o postave smrti od Šárky Dudovej, ktorá bola asi to najlepšie z celého festivalu – musím si kúpiť tonu knižiek, najmä tých detských a ilustrovaných (On a Pale Horse, Smrtka, Ja som Smrť, Děvčátko s kosou, Návštěva malé smrti)!
 • prednášku o bratislavských katoch od Michala „Engeora“ Laurinca. Podľa legiend vraj boli kati dlhovekí preto, lebo boli dohodnutí so smrťou – skvelý námet na dobrú poviedku! A vedeli ste, že post kata sa dedil z otca na syna?

 

SlavCon 2018 * SlavConová kniha Město, nedlouho poté
 

Veľkolepá prestavba sa zatiaľ ešte nekoná, všetko akosi stagnuje… Zeleninu teda pestujeme de facto na diaľku – a tým pádom nie veľmi poctivo, hoci úroda aj tak bola bohatá. Ešte to celé treba vypilovať a múdrejšie odhadnúť ten správny počet vysadených plánt. Vlastná zelenina je skvelá, cukiny som mohla rozdávať aj hore-dole všetkým kolegyniam a z domácich paradajok je tá najlepšia paradajková polievka! Recept poskytlo Tasty!

https://twitter.com/Trojversie/status/1004084893830270976

Okrem zeleninovej záhradky mám aj tú balkónovú, hoci si stále neviem reálne zvyknúť na to, vybehnúť hore na balkón a použiť do varenia čerstvé bylinky. Kvitne mi granátovník, podarilo sa mi zachrániť adénium z práce a neuveríte – môj citrónovník, ktorý si už od základnej školy celé roky pestujem zo semienka a ktorý neprežil minuloročnú zimu, ju nakoniec prežil! Teším sa na balkón, ktorý bude už naozaj iba môj a bude tam kopa kvetov! A budem mať aj záhradu s albíziou a super kvetinovými záhonmi!

 

Naša záhradka s jahodami, malinami, cukinami, uhorkami, paradajkami a paprikami * Vlastné maliny * Vlastná úroda
 

Brat ma zobral do ázijskej reštaurácie Sen Garden, kde sa mi veľmi páčilo, aj mi veľmi chutilo. Ázijskú kuchyňu môžem, asi aj preto, že si ju nedoprajem až tak často a o to mi je vzácnejšia! Do Sen Garden sa určite ešte vrátim!

V kaviarni Julius Meinl mi káva síce bohvieako nechutí (ale nie som žiaden kávičkár, až tak ma nepočúvajte), no wafle majú delikátne! 😋

 

Akvárium v Sen Garden * Ázijská kuchyňa * Wafle
 

Molly začala plavecká sezóna. 💦

 

Molly na Zelenej vode * Šťastná Molly vo vode
 

Máj milujem aj preto, lebo mám narodeniny! Narodeniny sú super vec – každý deň by mal mať niekto narodeniny! Ja viem, ja viem – ono má reálne naozaj každý deň niekto narodeniny, ale nie vždy má niekto z Vášho okolia narodeniny a k cudzím ľuďom sa na narodeninovú tortu len tak pozvať, bohužiaľ, nemôžete. 😄 Tento rok som si dopriala dve narodeninové torty – jednu menšiu mňam mňam mňan do práce s maslovými kvietkami. A jednu väčšiu s úžasným unicornom! Teraz môžete hádať, koľké narodeniny som oslavovala. 🤣 Obe torty piekli dievčatá z domácej cukrárne BoVik cakes.

 

Trochu temný jednorožec * Pracovná torta s kvietkami * Detail na maslové kvietky
 

So slečnou Irenou sme boli na výlete vo Viedni. Navštívili sme čokoládovňu – tú, kde vyrábajú tie dokonalé rum-kokos guľôčky, ďalej komnaty princeznej Sissi, neďaleký park zakvitnutý stovkami ruží a dokonca aj skleník plný motýľov (bolo to adrenalínové!). A pili sme skvelé ľadové cappuccino v McCafé!

https://twitter.com/Trojversie/status/1010843008357552128

 

Na výlete vo Viedni * Na výlete vo Viedni * Na výlete vo Viedni
Sissine taniere * Viedenský semafor *
Viedenské ruže * Viedenské ruže * Viedenské ruže * Viedenské ruže
Viedenské motýle * Viedenský motýľ
 

malý rojko a veľký bojko, bloger, wannabe spisovateľ, knihomoľ, psíčkar, ex-lolita, pseudo-otaku, geek vo výslužbe, no v poslednom čase predovšetkým mama

12 komentárov

 1. Standy
  13. septembra 2018

  Však aj mne chýbal SlavCon :(…..samozrejme aj tvoja spoločnosť počas neho….. bola to naša každoročná stretávka 🙂
  Niekedy si myslím, že práve prvé ročníky sú vždy najlepšie lebo je to pre nás niečo nové…a každým rokom, keď už vieme čo očakávať to nejako bledne…a už to nie je také ako predtým nemôže to byť tým?

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   6. októbra 2018

   Tak ono určite, keď človek niečo okúsi prvý raz, má to také iné vyznenie – spojené s tým očakávaním, človek to vníma akosi… nadšenejšie, všetko pôsobí akosi veľkolepejšie. 😀 Ale cony sú vzácne aj tým, že ich je len pár do roka – SlavCon je len jeden! 😀 V tomto smere sa človek tiež každoročne teší na con ako na niečo extra! 😀 Však na najbližší SlavCon pôjdeš aj ty? 😀

  2. Standy
   10. októbra 2018

   moja drahá najbližšie roky asi to už nebude možné …keď mala povyrastie a budem môcť vypadnúť na jeden dva dni z domu (ako vtedy čo si s Polly u mňa bola) tak áno…ale na budúci rok asi ťažko …ale ty musíš isť musím si prečítať ako bolo a o čo som prišla 🙂

  3. Dada Baroková
   21. októbra 2018

   Tak donedávna som nevedela, že bude malá Stanka. 😀 S bábätkom sa asi conuje ťažko. 😀

  4. Figurka
   31. januára 2019

   A moje kolegyně si naopak myslí, že s miminkem to jde všechno líp. že cestovat by se mělo právě ještě ve věku, kdy potřebuje jenom mámu a mlíko, protože když toho potřebuje víc, tak už to není moc únosné. Ale ta cesta do BA teda trvá. Na Slavconu velmi oceňuji, že je místnostmi přizpůsoben pro mamky s dětmi. To do Česka ještě nedorazilo! 😀

  5. Dada Baroková
   3. februára 2019

   Ja tiež nevidím až taký problém prísť s bábom na návštevu či už počas festivalu alebo inokedy. 😀 Teda, zatiaľ ešte nemám ten dom (stihla som len zbúrať ten pôvodný 😀 ), ale až bude dom, bude tam aj super hosťovská! 😀

 2. Polly
  13. septembra 2018

  Tie torty sú mega!!! tiež začínam túžiť po jednorožcovej torte xDD … a jednorožcovej nafukovačke do bazéna!

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   6. októbra 2018

   Ja na jednorožcov nie som bohvieako zaťažená, ale jednorožcová torta je kjút vec! 😀

 3. Figurka
  31. januára 2019

  Ach, já jsem tak přešťastná, že jsem nemusela v přednášce použít žádná slova, za kterými se kdekdo ohlédne (sex!) a stejně se Ti líbila! Doufám, že tedy nezklamu ani letos a že bude i chvíle si popovídat :))

  Odpovedať
  1. Figurka
   31. januára 2019

   aaaaaaaa nějak se to odeslalo ještě než jsem stačila dodat, že dort s Unicornem je naprosto rozkošný!!! a chtěla bych mít čas pěstovat bylinky na balkoně …Bylinky mám, mám i krásný policový díl, ale čas není.

  2. Dada Baroková
   3. februára 2019

   Ono keď tie bylinky raz posadíš, už sa to pestuje prakticky samo. 😀 A dík za pochvalu torty. 😉

  3. Dada Baroková
   3. februára 2019

   Ja sľubujem, že sa ti normálne aj skúsim prihovoriť, že sa nebudem tváriť tak nevšímavo! 😀 😀 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť vyššie