Blogeri na mintíkovom výlete: deň prvý v Tajomnej komnate

Stanka sa v Bratislave každoročne ukáže na SlavCone, tento rok sme pri tej príležitosti stihli aj kávu s Polly a dohodli sme sa, že v lete Stanku pre zmenu pôjdeme navštíviť my! A tak sme boli na výlete, vo štvrtok v noci sme cestovali na východ – nočným vlakom, lebo podľa Stanky to bude zážitok…

V nočnom vlaku sa nevyspíte…

Na výlete nočným vlakomZážitok to veru aj bol – lôžkový vozeň ZSSK silno pripomína celu, mne sa ušla pričňa v strede, Polly sa snažila spať na tej spodnej. A pri ceste tam tá najvrchnejšia, tretia pričňa, našťastie zostala voľná a nikto sa k nám nenanominoval. Čo nám napovedal už počet croissantov na stolíku – boli iba dva. 😀

PsíkVo vlaku sa mi nespí dobre. Všetko hrkoce, vlak každých 10 minút zastavuje v Trnave, Trenčíne, Žiline, všade – zastavil vyše 20-krát! 😮 Presne som to nepočítala, no ak aj človek na chvíľu zadriemal, vlak zrazu spomaľoval, zastavil, svetlá na stanici, nohy za oknom a vlak sa znova rozbieha, hrkoce…

Boli sme rady, že sme už konečne dorazili a túžili sme iba po káve! Na stanici nás už čakala Stanka, ktorá nám hneď spravila spomínanú kávu a ukázala nám ich haciendu – vrátane hyperaktívneho strážneho psa Hug(olín)a; bazénika, v ktorom sme sa ani neokúpali; 🙁 zeleninových plantáží; krytej terasy, kde sme večer grilovali aj zimnej záhrady (Zistila som, že potrebujem zimnú záhradu! Aj zeleninové pole s cukinami! ❤).

Po prehliadke nasledoval zdravý chutný obed – cukinové špagety s kuracím mäsom a pestom! ❤ Milujem cukinu, cuketu, či ktorý názov je ten správny – a nielen preto mi chutilo! Bola to jednoducho delikatesa (Potrebujem špiralizér)!

Hortenzia

Tajomná komnata, escape room alebo úniková izba s tematikou Harryho Pottera

Poobede bola na programe escape room alebo ľubozvučne slovensky „úniková izba“ – Tajomná komnata Harryho Pottera vo Vranove nad Topľou. Celý výlet k Stanke sme vlastne organizovali primárne preto, lebo vo Vranove otvorili Tajomnú komnatu, ktorej Stanka na SlavCone 2016 robila reklamu a na ktorú sme sa jednoducho chceli pozrieť aj osobne.

Viete, čo je úniková izba? Aj ja som sa s ňou stretla prvýkrát. Ak som to správne pochopila, každá úniková izba by mala mať svoju tému – v Košiciach majú ešte TutanchamonaSAW. Skupinu najmenej dvoch hráčov (bez partie by to nebola zábava!) na 70 minút zatvoria do miestnosti, z ktorej treba uniknúť – a to vyriešením rôznych hlavolamov, úloh, ktoré Vás postupne dostanú von.

Na výlete v Harry Potter izbe (escape room)

Náš tím tvorili štyri osôbky – ja, Polly, Stanka a jej priateľ, ktorý tiež plánuje blog, takže bol náš tímový názov jasný: „The Bloggers“! 🙂 Na začiatku nám triediaci klobúk vybral fakultu – ja som skončila v Chrabromile, Polly v Bystrohlave, Stanka v Slizoline a jej priateľ v Bifľomore. Stanka veru aj celú dobu vravela, že ako Slizolinčan nám ani nemala pomáhať! >:D

https://youtu.be/xnJsiaGqcbE

O samotnej hre toho nemôžem veľa prezradiť, aby som nepokazila zážitok ostatným – a zážitok to veru bol poriadny! Atmosféra bola dokonale harry-potterovská s kopou autentických rekvizít. Náročnosť hry zhodnotiť môžem – niektoré hádanky sa mi, po pravde, zdali priťažké (ale keby to nebolo ťažké, isto by to nebola taká výzva a taká zábava)… Tiež som možno čakala viac úloh, v ktorých by nám väčšmi pomohlo, že sme maniaci do Harryho Pottera, než obyčajná logika. 😀 Na druhej strane si tak únikovú izbu určite užijú aj tí, ktorí maniaci nie sú, no chcú zažiť niečo čarovné alebo potešiť maniakálnych kamarátov. 😀

Baby ďalej spomínali, že väčšina escape rooms je ľakavá, hororová, Tajomná komnata taká, našťastie, nebola – hoci atmosféra bola miestami patrične autenticky ponurá aneb moja TOP hláška: „Tam sú dvere, ja tam nejdem!“ 😄

Na záver prezradím, že sme z izby v predpísanom časovom limite 70 minút neunikli. 🙁 Čo ma trochu sklamalo (čo som to za Harry Potter maniaka, ktorý ani neunikne z Tajomnej komnaty v časovom limite?!), ale zážitok nám to určite nepokazilo! Tajomnú komnatu všetkým odporúčam – rozhodne sa za ňou do Vranova oplatilo cestovať! 😉

Prvý deň mintíkového výletu za nami…

Po hre sme sa ešte prešli námestím vo Vranove, dali sme si klasický hutný koláčik v miestnej cukrárni (za cappucino a koláč som zaplatila necelé dve eurá!) a odfotili sme sa so sochou bojovníčky vo fontáne. Večer sme zakončili grilovačkou (bola aj grilovaná cukina!) a ako povedala Polly vo svojom reporte: „Noc strávená v posteli, čo sa nehýbe, bola k nezaplateniu!“

*

malý rojko a veľký bojko, bloger, wannabe spisovateľ, knihomoľ, psíčkar, ex-lolita, pseudo-otaku, geek vo výslužbe, no v poslednom čase predovšetkým mama

8 komentárov

 1. StandyB
  13. júla 2016

  môj Hugo zlatý :)je milý na tej fotke ….co sa týka spiralizera odporucam ti znacku lunch od 40_50eur…je to primeraná cena …je vyrobený z kvalitneho plastu….a vydrzi urcite viac ako tie nezname plastaky do 20eur….a nerezove za 120-140eur ti netreba to skor do restauraciach kde ich pouzivaju nonstop 😀

  Odpovedať
 2. StandyB
  13. júla 2016

  hacienda plantáže? 😀 preboha :D….nepreháňaj 😛 🙂

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   13. júla 2016

   Ďakujem za tip, Stani! 😉 Už som špiralizér gúglila, ale nevedela som, v akých cenových hladinách sa mám pohybovať – chcela som sa spýtať na značku toho, čo máš ty. 🙂 Čo sa týka haciendy a plantáží, to je hyperbola! 😛

 3. Polly
  13. júla 2016

  ja z tej vlakovej fotky nemozem :D…. take nadsenie, este nevieme, co nas caka 😀
  ..
  A HP izba bola dokonaly zazitok, ta astmosfera cloveka naozaj strhne!

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   13. júla 2016

   Presne tak, Polly, sme ešte plné pozitívnych očakávaní. 😀 Áno, atmosféra bola dokonalá, aj keď samotné úlohy veľmi harry-potterovské neboli, rekvizity a celková atmosféra boli dokonale HP! 😉

 4. Sandy
  18. júla 2016

  Nočný vlak, to znie tak…dobrodružne. A tá fotka, haha! 🙂 Ani si nemala opisovať tú skutočnosť 😀 ale vlastne aj tak by som to rada niekedy vyskúšala tiež , prinajmenšom to musí byť aspoň srandovné, keď už nie dobrodružné 😀
  A pekne vám to inak vyšlo ohľadom tých fakúlt, že každý z inej, fakt by ma zaujímalo na základe čoho vás zatriedili 😀

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   24. júla 2016

   Sandy, ono to tak muselo vyjsť, že je každý z inej fakulty. 😀 Ale neprezradím, ako nás zatriedili. 😀 Myslíš nočný vlak? Ten bol fakt dobrodružný, ale už by som ním nešla. 😀 Mne sa oveľa viac páči, keď môžeš sledovať svet za oknom a čítať si. 🙂

 5. […] ste už tiež čítali o vranovskej Tajomnej komnate, aj o zrúcanine hradu Brekov a čarokrásnom kaštieli v Humennom. V nedeľu sme navštívili […]

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť vyššie