Radosti všedných dní #9

1. V utorok som vstávala na „nultú“ hodinu – o 6:30 ráno, aby som v Bratislave bola na 7:45. Nenávidím skoré ranné vstávanie! Pokojne by som si zakázala vstávať skôr ako hodiny na budíku začnú ukazovať dvojmiestne číslice (čiže by trebalo spať minimálne do desiatej). Pozitívom je, že som sa aspoň mohla pokochať prekrásnou rannou oblohou – belaso modrou, len s niekoľkými cárami naružovelých, oranžovou vychádzajúceho slnka obtiahnutých oblakov. (Niežeby pekná ranná obloha vykompenzovala skoré vstávanie, ale na všetkom treba hľadať pozitíva.)

2. A večer som bola s Polly, BB a Janou na kávičke v Kofi šope, aby som im mohla odovzdať objednané bloomersky. Kávičkovanie bolo ako inak príjemné – pochutnala som si na svojom obľúbenom bielom moccacine, fotilo sa, kecalo.

Handmade bloomersky

Hrnček - darček

3. A babám sa bloomersky aj páčili, čo mi urobilo veľkú radosť! Dostala som od nich dokonca aj darček – krásny hrnček do zbierky (zišla by sa mi vlastná kuchyňa alebo minimálne vlastná polica s hrnčekmi).

4. E-shop s lakmi na nechty (ohmynails.skvelyshop.sk) sa nám stále bohvieako nerozbehol, ale tento týždeň sme zaznamenali prvý komentár na „firemnom“ blogu a pár lajkov na fejsbúkovej stránke – spustili sme súťaž o vianočne červený lak China Glaze a taktiež špeciálnu akciu, doslovný „laky“ pack. 😀 Takže stále nič, ale aspoň niečo!

5. V stredu som stihla novú manikúru – aj keď sa mi trblietkový gradient nepodaril úplne podľa predstáv.

Manikúra

6. V piatok som cestou do práce stretla slečnu Cecíliu. A čírou náhodou som ju stretla aj cestou z práce! Takže som nemusela cestovať sama, mala som milú spoločnosť!

7. Bol spln. Ktorý som si bohvieako neužila, pretože je už zima a nechce sa mi po večeroch venčiť psa, len aby som sa mohla pokochať mesiacom (i tak by som sa len ponáhľala domov do tepla a spln si vôbec nevychutnávala). Ale aj tak spln milujem, stačí mi guľatučký mesiac zazrieť spoza okna (možno som inner vlkolak).

8. Konečne som sa pozrela na našu spoločnú glosu s Foxie, ktorá u mňa trčala už celú večnosť a otvorila som aj glosu My Immortal, na ktorej spolupracujem s Myzarey a ktorá sa u mňa zasekla ešte v pradááávnych časoch. Dlho som na glosovanie akosi nemala náladu – som na seba pyšná, že som prekonala glosovací blok!

9. Taktiež som vybavila svoju mailovú korešpondenciu – na jednej strane sa na nové maily vždy teším, na druhej som rada, že mám na chvíľu pokoj od odpisovania.

10. Začala som dumať nad vianočnými darčekmi pre najbližších, niečo mienim vlastnoručne vyrobiť, niektoré darčeky som už aj kúpila, prípadne ich dražím na ebayi (takže asi nestihnú prísť do Vianoc, v poslednej dobe to ebayovým balíčkom dokáže trvať aj dva mesiace, nemusí byť ani rušné (pred)vianočné obdobie). Pravá vianočná nálada ma ale, žiaľ, ešte nepohltila, na to som priveľmi zaujatá školou – zápočtami, predtermínmi, semestrálnymi prácami…

*Záhada týždňa: Pri recenzii na Dcéru dymu a kostí sa medzi podobnými článkami („You may also like“) objavil článok s titulkom „Irán“. Po pravde ma to dosť šokovalo – žeby som v námesačnosti spisovala články o Iráne? Funkcia zobrazovania podobných článkov, ktorú ponúka sociálny plugin Shareaholic vraj prosto nie je ešte úplne dokonalá (všimla som si)… Môj údajný článok o Iráne bol teda výsledok vyhľadávania slova „Irán“ na Trojverší – za prvé nechápem, ako daný plugin vôbec čosi také ako hľadanie Iránu napadlo a za druhé je celkom zaujímavé, že ak toto heslo zadáte do vyhľadávania môjho blogu, dostanete až dva výsledky – recenziu na anime Hyakko a súpis mojich zážitkov zo všetkých conov, na ktorých som bola

What?!Vraj

malý rojko a veľký bojko, bloger, wannabe spisovateľ, knihomoľ, psíčkar, ex-lolita, pseudo-otaku, geek vo výslužbe, no v poslednom čase predovšetkým mama

11 komentárov

 1. StandyB
  3. decembra 2012

  niekedy ti to s tymi emailami trvá 😛 😉

  Odpovedať
 2. Polly
  3. decembra 2012

  bloomersky su dokonale!!! 🙂 citim sa v nich velmi….viktoriansky… :DDD

  Odpovedať
 3. Dada Baroková
  3. decembra 2012

  StandyB:
  Ja viem, Stani, ja viem :blush:

  Polly:
  Tak to som nesmierne radaaa! :love:

  Odpovedať
 4. Foxie
  4. decembra 2012

  Sakra, ja som sa ešte STÁLE nedostala k šitiu svojich bloomers! Hanbi sa, Foxátor! :no: S laky firmou ti môžem akurát držať palce, aby boli jej budúce obchody lucky a rozbehli sa. Pretože čo by som ti mala tam čo hádzať komenty, keď nič nekúpim. 🙄 A.. Irán? Lol!

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   4. decembra 2012

   Ale ďakujeme veľmi pekne za fejsbúkový lajk! :love:
   A ja som sa ešte stále nedostala k šitiu vlastnej sukne, čo sa chystám už asi od… leta? Taaakže… Sa tiež hanbím :blush:
   A aspoň niekto ocenil ten iránsky vtip 😀

 5. Luc
  4. decembra 2012

  vždy mi je ľúto autorov, ktorí sú glosovaní 🙁

  Odpovedať
  1. Dada Baroková
   4. decembra 2012

   No… Ja som miestami asi rada zákerná uštipačná… 😐 😛

  2. Amálka
   5. decembra 2012

   možno sa desím toho, že moje poviedky raz niekto zglosuje XD

 6. Kirari
  5. decembra 2012

  Tie bloomersky sú zlaté…a ten obrázok na tému Irán výstižný..XD
  A ináč, smiem sa spýtať odkiaľ máš tie kamene? Prekvapilo ma, čo som na tej fotke videla…

  Odpovedať
 7. Dada Baroková
  5. decembra 2012

  Amálka:
  To napadlo aj mňa – že by ma tiež niekto mohol oglosovať… Ono keď sa začneš priveľmi rýpať v akomkoľvek diele, pomaly každé by sa dalo glosovať. Tak čo, možno by som sa na glose dákeho svojho veľdiela zasmiala 😆

  Kirari:
  Ďakujeeem, s bloomerskami i iránskou obrazovou prílohou som si dala celkom záležať 😛
  A mňa prekvapilo, že si na tej fotke niečo videla, nie je bohvieako kvalitná 😀 A kúpila som ich na autobusovej zastávke v obchode s bižutériou, ale nie takou hocakou, majú tam šperky práve s minerálmi 🙂 Majú aj web stránku s e-shopom na milishop.eu, ak by ťa bližšie zaujímali 🙂

  Odpovedať
  1. Kirari
   7. decembra 2012

   ďakujem… 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť vyššie