Marcová japonská bodka: AnimeSHOW 2018

Nedeľa na AnimeSHOW 2018

V_nedeľu som program začala cosplay divadlom – podarilo sa mi votrieť iba na kraj ku stene, Hlavná sála je veľmi malá sála… 😩 Cosplay divadlo bolo tradične fajn, aj som sa zasmiala, aj som miestami nechápala; ale určite oceňujem každého, kto si dá tu námahu, nájde tú odvahu a pripraví si scénu, tanečné vystúpenie, čokoľvek. Najviac sa mi páčil Naruto.

Nedeľný obed s programovým letákomMoje suveníry (bez ďalšieho 3-dielu mangy Fullmetal Alchemist)Zaujímavo znejú aj prednášky o japonských sladkostiach wagashi a osobnostiach japonských dejín, ktoré prebiehali súbežne s cosplay divadlom – nabudúce asi uprednostním nejakú prednášku, tlačiť sa v Hlavnej sále mi nerobí dobre, preto aj v poslednej dobe zvykneme oželieť cosplay súťaž…

Stihla som cca druhú polovicu prednášky o konšpiračných teóriách v pop kultúre od Kaze, ktorá bola super – ako na súhrn konšpiračných teórií patrí. Najviac sa mi páčila teória, že Ash je po celú dobu, čo sa odohráva dej Pokémonov, vlastne v kóme – preto tam nik nestarne a všetky zdravotné sestričky a policajtky vyzerajú rovnako. (Fakt to dáva zmysel! 😱)

Potom sme sa boli najesť (a ani ten deň nemali ravioli, pchá! 😒) a vrátili sme sa až na interesantnú prednášku o histórii cosplayu od Ferashe. Prednáška bola v angličtine a bola super! Zaujímavosť: Cosplay vymysleli nerdi v Amerike, ale meno mu dali, ako inak, až Japonci.

Poslednou navštívenou prednáškou bol geoinžiniering od Rasťa Sopóciho, z ktorej mám iba jednu zaujímavú poznámku a síce, že megafauna nedokáže koexistovať s ľuďmi.

A to je asi všetko…

Programovo tento ročník Anime SHOW nebol bohvieako bohatý – aspoň pre mňa nie. (A podobne bol na tom aj SlavCon – možno klesá kvalita prednášok tak všeobecne…?) Páčili sa mi však iné veci – ako nás organizátori o všetkom informovali na facebooku (hoci výsledky súťaží stále zverejnené nie sú), snaha o novinky (ako napríklad nové súťaže ActionPlay a PhotoCon), kopa pestrých stánkov – od jedla, cez kontaktné šošovky, po typický merch a knihy až k artist alley.

Ako najväčší problém celého festivalu stále (a stále viac a viac) vidím samotné priestory – DK Ružinov je atmosfericky fajn, ale jeho kapacita akosi nestačí… Stihli sme aj koniec nedeľného stretnutia s organizátormi, kde aj oni pripustili, že terajšie priestory začínajú byť festivalom pritesné, no nedarí sa im nájsť iné, vhodnejšie… Riešenie vidia skôr v nejakom tom outdoorovom stage-i. Uvidíme… Novoobrodené festivaly sa mi totiž páčia a rozhodne sa chystám aj na jesenný Comics salón! 😉

*

Názor k “Marcová japonská bodka: AnimeSHOW 2018

  1. Outdoorovy stage?? to je celkom dobrý nápad! Ja chodievam už tak raz za pár rokov a vždy som nadšená :D, pretože tým pádom ani nie som „prejedená“. To postavenie korejskej zeny by ma zaujímalo, škoda ze si nebola… Na to by som bola zvedavá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *