Radosti všedných dní #23

Čo priniesol tento týždeň

1. Nakoniec na pondelňajšie prednášky chodíme – teda, každý týždeň sa striedame ja, potom spolužiak Bruno a nakoniec duo Irena a Igor, takže každý prednáškuje len raz za tri týždne. 😀 Ja som bola v pondelok, predtým som sa zastavila v papiernictve a kúpila som si ceruzky! Teraz ten skicár už otvoriť prosto musím!

2. V poslednej dobe na mňa opäť začínal doliehať fakt, že študujem niečo, čo ma takmer vôbec nebaví a začínala som z toho byť trošku zúfala… Potom mi však niekto povedal, že by som sa nemala zbytočne trápiť niečím, čo aj tak vlastne nezmením – keby som mala vysnívanú školu, na ktorú by som chcela prestúpiť, bolo by to iné, ale ja už chcem toto svoje štúdium prosto dokončiť… A tak som si uvedomila, že to, že študujem pre mňa nie moc zaujímavý odbor ešte nemusí zákonite znamenať, že budem celý život nešťastná a skončím pri otrasnom zamestnaní. Pretože človek predsa nikdy nevie… Takže som razom spokojnejšia! 🙂

3. Konečne mi dorazil môj BB krém značky Holika Holika! Aj so vzorkou iného BB krému zdarma! 🙂

Petit BB krém shimmering od Holika Holika

4. A docestovalo ku mne aj kopec knižiek – moja výhra v giveaway u Luu, knižka Kam zmizla Aljaška a tiež moja objednávka z ABCkníh.sk: Mesto kostí a posledné dva diely série o malej čarodejnici Rose od Holly Webbovej.

5. A do Aljašky som sa hneď aj lačne začítala a bol to úžasný čitateľský zážitok!

6. V piatok ma slečna Matilda pozvala na výlet do Viedne (ktorý mi celý zasponzoroval otec, ohoho!) – prešli sme si celé múzeum MAK, pretože na Deň žien mali ženy vstupné zdarma, poprechádzali sa parkom Stadtpark a potom sme boli v práci pozrieť Matildinu kamarátku. A bol to prosto úžasný deň! 🙂

7. Tradične som venčila Psa, teraz je vonku krásne počasie (aj keď sa slniečko schováva), ktoré nás vždy poľahky zláka! A dnes sme na prechádzke našli konskú podkovičku a tie nosia šťastie, nie? 🙂

Studnicka vo vinohradoch*Stastie*Pes a Sursky kanal

Top týždňa

Viem, že som knihu Kam zmizla Aljaška spomínala už kdesi vyššie, ale spomeniem ju ešte raz ako čítanie týždňa, pretože vo mne skutočne zanechala dojem! Čoskoro pribudne recenzia!

Aljaška a kakao

Filmom týždňa sa stáva animovaný príbeh od Pixaru Brave (Neskrotná, Rebelka) – o škótskej princeznej s prekrásnymi ryšavými kučerami (na film som si spomenula, keď som hľadala obrázky k Deviatim zaľúbeniam februára ohľadom svojej obsesie po ryšavých kučerách…), ktorá by radšej bola lukostrelkyňou ako princeznou. Páčila sa mi jemne mystická atmosféra dávneho Škótska, páčili sa mi bludičky, páčili sa mi Meridine vlasy. Bolo to milé a miestami veľmi vtipné a v podstate aj celkom originálne. Prosto skutočne príjemná rozprávka!

Brave

Psom týždňa tento raz nebude Pes, ale ukrajinský pes-parkourista TreT. Je to veľmi šikovný psík, tie jeho psie kúsky prosto musíte vidieť! (Náš Pes by mal začať trénovať! 😆 )

Hláška týždňa:

Prídem do obývačky a zvedavo sa pýtam otca: „Čo to pozeráš?“
A on odpovedá: „Reklamu!“

😆

*

13 názorov k “Radosti všedných dní #23

  1. Chápeš, to som sa ho predsa pýtala práve preto, lebo bola reklama, tak som nevedela, aký film akurát beží. Vtipný, nooo :grinnod:

   Akú vzorku? Hentá maličká ťa tak očarila? 😀

 1. Brave! všetci v mojom okoli to chváli, že by bolo načase si to stiahnut a pozriet!!! 🙂
  dufam, že podkova ti donesie vela vela stastia k tomu aby si dokopala skolu 😀

  1. Pozri si, bolo to milé a vtipné! 🙂
   Hahaha, to som si tú podkovu asi radšej mala zobrať so sebou a nosiť ju v založenú v zošite alebo čo 😆

  1. Ale ja som myslela také úplne obyčajné ceruzky, len na kreslenie, skicovanie, nie… maľovanie! (Akvarely doma mám 😛 )
   Ako to, že ju nevieš nikde zohnať?! Cez torrenty sa dá nájsť všetko, predsa! 😆

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *